12 znaków, że przechodzisz na wyższy poziom świadomości

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Czy zauważasz zmiany w swoim umyśle, ciele i duszy? Jeśli rozpocząłeś podróż w kierunku wyższego poziomu świadomości, na twojej drodze pojawią się zmiany zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Rzeczy, o których nigdy wcześniej nie myślałeś, że są możliwe, nagle zostaną ci objawione. Wyższe poziomy świadomości umożliwiają wyższe poziomy zrozumienia, a wraz z tym przesunięciem przychodzi wiele zmian. Kiedy rozpoczniesz swoją podróż, będziesz inaczej patrzył na świat. Doświadczysz zmiany w swoim duchowym systemie wierzeń, która zmieni Twoje podstawowe przekonania.

Jeśli doświadczasz któregoś z poniższych znaków, prawdopodobnie przechodzisz na wyższy poziom świadomości. Przyjmij tę zmianę i ciesz się jazdą.

1. Masz bardziej miękką energię.

Kiedy przechodzisz na wyższy poziom świadomości, pozbywasz się agresji i złości, których kiedyś się trzymałeś. Nie ma w tobie miejsca na hałas spowodowany uczuciem złej woli, ponieważ jesteś całkowicie skupiony na swoim wnętrzu. Po prostu nie masz czasu na wrogość w jakiejkolwiek formie.

2. Bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje życie i za to, gdzie teraz jesteś.

Wiesz, że twoja przeszłość jest wynikiem twoich reakcji na doświadczenia i przestałeś obwiniać innych za swoje błędy. Zdajesz sobie sprawę, że musisz nie tylko przyjąć przeszłość, ale także wyciągnąć z niej wnioski. Jeśli nie zamkniesz skutecznie drzwi przed przeszłością, będzie ona ciągnąć cię w dół w przyszłości. Dzięki medytacji i autorefleksji jesteś teraz właścicielem każdego aspektu swojego życia. Nikomu nie oddajesz sterów.

3. Jesteś właścicielem swoich emocji.

Wiesz, że jeśli chcesz być szczęśliwy i odnieść sukces, musi to pochodzić z wewnątrz. Jesteś w stanie stworzyć życie, jakiego pragniesz, i dokonujesz afirmujących wyborów, by podążać w tym kierunku. Nie polegasz już na innych, którzy przynoszą ci szczęście. Możesz teraz zwolnić i spędzić spokojny czas z samym sobą bez poczucia, że nie jesteś produktywny. Nie boisz się już tego, co może się wydarzyć w życiu, ponieważ jesteś przygotowany na każdą przeszkodę.

4. Praktykujesz miłość do siebie.

Dbasz o swoje własne potrzeby, zanim zajmiesz się potrzebami innych. Wiesz, że będziesz w stanie dbać o innych tylko wtedy, gdy sam będziesz zadbany. Nie oczekujesz już od siebie doskonałości. Zamiast tego przyjmujesz niedoskonałości i celebrujesz je. Widzisz je takimi, jakimi są naprawdę: okazją do nauki i wzrastania na wyższe poziomy świadomości. Masz silne pragnienie bycia samemu, by móc dalej badać wewnętrzne funkcjonowanie swojego umysłu.

5. Jesteś życzliwy. Jesteś kochający i współczujący.

Przebaczasz sobie i innym. Lubisz pomagać innym w ich podróżach. Ciągle się doskonalisz i pytasz, co możesz zrobić dla tych, którzy Cię otaczają. Ludzi przyciąga Twoja życzliwa energia i zauważasz, że chcą spędzać z Tobą czas.

6. Masz silne pragnienie, by zmienić swoje życie.

Coś silnego wewnątrz ciebie motywuje cię do wprowadzenia istotnych zmian w twoim życiu. Twoje jelito mówi Ci, że nadszedł czas, by wykonać skok w nieznane i wprowadzić zmiany.

Kiedy zaczynasz przechodzić na wyższy poziom świadomości, okazuje się, że kilka rzeczy już do Ciebie nie pasuje. Uświadomiłeś sobie, że powinieneś poświęcać swój czas i energię tylko na te rzeczy w życiu, które bezpośrednio realizują Twój nowo odnaleziony cel. Twoja praca, dom i rzeczy osobiste mogą stanąć pod znakiem zapytania, kiedy przejdziesz na wyższy poziom świadomości.

7. Odsuwasz się od negatywnych ludzi.

Nie tolerujesz już tych, którzy wysysają Twoją pozytywną energię. Dramat nie przemawia do Ciebie i nie chcesz mieć z nim nic wspólnego w swoim życiu. Choć nie jest to łatwe, zaczynasz kończyć przyjaźnie i wyznaczać granice, których nigdy wcześniej nie stawiałeś. Negatywna energia tylko spowolni Twoją przemianę, a Ty wiesz, że w Twoim życiu jest miejsce tylko dla tych, którzy mają Twoje najlepsze intencje w sercu.

8. Masz problemy z zasypianiem.

Często podczas przechodzenia do wyższego stanu świadomości ludzie mają problemy z zasypianiem w nocy. Nie przejmuj się, jeśli to się zdarzy w twojej podróży. Twój podświadomy umysł ciężko pracuje i może się zdarzyć, że w godzinach nocnych będzie musiał wysłać wiadomość do twojego świadomego umysłu.

9. Pozbywasz się wszystkich swoich destrukcyjnych nawyków.

Jeśli kiedyś jadłeś niezdrową żywność, piłeś alkohol lub paliłeś papierosy, nie zdziw się, jeśli nie będziesz chciał już angażować się w żadne z tych starych nawyków. Teraz zaczynasz rozumieć, że długoterminowy sukces wymaga rezygnacji z krótkoterminowych korzyści. Teraz, kiedy rozumiesz i naprawdę przyjmujesz tę ideologię, możesz po prostu zostawić złe nawyki za sobą.

10. Jesteś bardziej produktywny niż kiedykolwiek wcześniej.

Skupiasz się na swoich celach jak laser, więc jesteś w stanie zrobić więcej. Pracujesz bardziej efektywnie, ponieważ jesteś bardziej obecny we wszystkim, co robisz. Nie ulegasz już rozproszeniom. Twoje priorytety są jasne (być może dzięki tablicy poglądowej) i nie tracisz czasu. Robisz to, co trzeba zrobić, żeby osiągnąć swoje marzenia. Zmniejsza się też poziom stresu, ponieważ masz poczucie większej całości i widzisz, jak to wszystko do siebie pasuje.

11. Nie czujesz już potrzeby rywalizacji.

Zapominasz, dlaczego wcześniej zawsze czułeś potrzebę sprawdzenia się. Nie musisz już konkurować ze wszystkimi, bo nie porównujesz się już z innymi. Teraz wiesz, że pomagając innym, a nie rywalizując z nimi, pomagasz sobie i poprawiasz swoją przyszłość.

12. Masz ogromne poczucie wdzięczności.

Doceniasz wszystko, co masz w życiu i wszystko, co będziesz miał w przyszłości. Wdzięczność jest częścią twojego codziennego czasu ciszy. Dostrzegasz całe dobro na świecie i jesteś za nie wdzięczny. Chociaż wiesz, że jest jeszcze wiele do zrobienia, jesteś wdzięczny, że możesz być częścią rozwiązania, a nie problemu.


Kiedy przechodzisz na wyższy poziom świadomości, zmienia się całe twoje życie. Myślisz o osobie, którą byłeś kiedyś i zdajesz sobie sprawę, jak niedojrzały i samolubny byłeś w porównaniu z osobą, którą jesteś dzisiaj. Dokonałeś istotnych zmian i na zawsze będziesz miał więcej mocy.

Przyjmij te zmiany, ponieważ przyniosą ci one wyższy poziom zadowolenia z własnego życia, a także wrodzoną zdolność do pomagania innym. Te zmiany są dobre, bo oznaczają, że przechodzisz do czegoś lepszego, więc uspokój się, wiedząc, że zmiany prowadzą Cię do bardziej satysfakcjonującego życia. Stajesz się niesamowitą osobą, którą urodziłeś się, by być.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.