7 kroków, które należy podjąć, zanim poprosisz o coś Wszechświat

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Wszyscy prosimy wszechświat o różne rzeczy; nie zawsze jest to świadomy proces, ale poprzez nasze nadzieje i marzenia każdy z nas składa prośby w takiej czy innej formie.

Czym jest ta moc i jak działa, to kwestia dyskusyjna – Bóg, wszechświat, źródło, energia kosmiczna – to nie ma znaczenia. Proszenie o coś może zadziałać.

Szczerze mówiąc, nie jestem jeszcze pewien, w co wierzę. Część mnie uważa, że kiedy prosimy o coś, to nasza podświadomość udziela odpowiedzi, ale czuję też, że nasze nieświadome umysły mogą być powiązane z czymś większym.

W całym tym artykule będę odnosił się do „wszechświata” jako tej większej siły – możesz zastąpić to słowo dowolnym słowem.

Niezależnie od tego, w co wierzysz, proces proszenia i otrzymywania jest taki sam. Nie wystarczy po prostu prosić, trzeba pamiętać o poniższych krokach, żeby w pełni skorzystać.

Krok 1 – Bądź pewny, bądź precyzyjny

Jedną z głównych pułapek, w jakie wpadają ludzie, którzy proszą o coś wszechświat, jest to, że nie są w 100% pewni, czego chcą i dlaczego.

Mówią na przykład: „Chcę być bogaty” albo „Chcę znaleźć miłość”, ale dopóki nie doprecyzujesz tych pomysłów, nie będą one skuteczne jako prośby.

Co oznacza dla Ciebie bogactwo? Czy jest to kwota pieniędzy na koncie bankowym, konkretna pensja, możliwość wyjazdu na X wakacji w roku, wystarczająca ilość, by wygodnie wychować dwójkę dzieci bez zmartwień?

Co oznacza dla Ciebie miłość? Czy jest to romantyczna miłość, której pragniesz, inny rodzaj bratniej duszy, miłość między tobą a twoją rodziną, ktoś, z kim możesz się ustatkować, ktoś, komu ufasz, ktoś, kogo uważasz za atrakcyjnego, czy jeszcze coś innego?

Problem z zadawaniem wszechświatowi ogólnych pytań polega na tym, że nie będziesz wiedział, jak wygląda odpowiedź. Dopóki nie będziesz w stanie powiedzieć z pewną dozą pewności, czego tak naprawdę chcesz, skąd możesz wiedzieć, czy to dostaniesz, czy nie?

Pozwól, by twoje uczucia kierowały tobą w podejmowaniu decyzji, czego dokładnie chcesz. Jeżeli podczas wizualizacji nie pojawi się w tobie potężne pragnienie, to znaczy, że nie jest to właściwa prośba.

Mogę poprosić o wygraną na loterii, ale nie bardzo rozumiem, jak miałoby to poprawić moje życie – albo mogę poprosić o uwolnienie się od stresu związanego z pieniędzmi (niezależnie od tego, jak się to przejawia), bo wiem, że to wszystko, czego naprawdę pragnę.

Krok 2 – Poproś i pozwól odejść

Kiedy już o coś poprosisz, musisz się zrelaksować i wyrzucić to z głowy. Pamiętaj, że szukasz odpowiedzi od czegoś innego niż twój myślący umysł – nie ma więc sensu się nad tym rozwodzić.

Po prostu zostaw swoją prośbę wszechświatowi, a potem zajmij się swoim dniem. Pomyśl o tym jak o pisaniu listu – dopóki nie skończysz go pisać, nie możesz włożyć go do koperty, nakleić znaczka i wrzucić do skrzynki pocztowej. A dopóki nie wrzucisz go do skrzynki, nie może on dotrzeć do adresata. A dopóki nie dotrze do odbiorcy, nie może on wysłać odpowiedzi.

Krok 3 – Bądź cierpliwy

Zmiana rzadko zachodzi w jednej chwili; zazwyczaj jest to stopniowy proces, który musi podążać własną ścieżką.

Niecierpliwość wobec wszechświata – może nawet złość – nie służy niczemu innemu, jak tylko temu, żebyś był nieszczęśliwy.

W zależności od tego, jaką prośbę złożyłeś, osiągnięcie celu, który masz na myśli, może potrwać kilka dni lub lata.

Krok 4 – Obserwuj znaki

Kiedy wszechświat odpowiada, nie zawsze jest to oczywiste. Musisz wypatrywać tu i ówdzie małych znaków, które poprowadzą cię do miejsca, w którym chcesz się znaleźć.

Pomyśl o labiryncie z twoimi nadziejami i marzeniami w środku – wszechświat może pomóc ci je osiągnąć, mówiąc ci, kiedy musisz skręcić w lewo, a kiedy w prawo. Jeśli nie będziesz widział tych znaków, możesz dojść do ślepego zaułka i będziesz musiał zawrócić.

Znaki te mogą przybierać różne formy, ale na pewno będziesz w stanie je dostrzec, jeśli dobrze się przyjrzysz.

Jeśli więc pragniesz nowej pracy i poprosiłeś wszechświat o pomoc w jej znalezieniu, bądź uważny na wszelkie pojawiające się możliwości. Może na imprezie rozmawiasz z kimś, kto pracuje w firmie, w której chciałbyś pracować – zapytaj go, czy są jakieś wolne miejsca pracy lub czy mógłby przedstawić Cię swojemu kierownikowi.

Powinieneś też zwracać uwagę na wszelkie myśli lub wspomnienia, które pojawiają się przypadkowo, kiedy najmniej się ich spodziewasz – często są to ważne znaki, którym musisz się bliżej przyjrzeć.

Obserwując znaki, musisz uwolnić się od wszelkich myśli, które mogłyby powstrzymać Cię przed podjęciem działania. Przecież nawet z mapą w ręku, dopóki nie będziesz chciał zrobić pierwszego kroku, nigdzie nie zajdziesz.

Krok 5 – Zaufaj, że Wszechświat wie najlepiej

Kluczowym krokiem, który często jest pomijany przez ludzi, jest zaufanie do wszechświata, że zrobi to dobrze dla Ciebie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka tak się nie wydaje.

Największy problem z proszeniem wszechświata o różne rzeczy polega na tym, że nie możesz wiedzieć na pewno, co jest dla ciebie najlepsze.

Nawet coś tak prostego, jak pragnienie uwolnienia się od trosk o pieniądze, niekoniecznie jest tym, co przyniesie Ci najwięcej radości, satysfakcji i zadowolenia. Jeśli przez całe życie musisz walczyć o to, by związać koniec z końcem, może to być sposób Wszechświata na to, by dać ci głębokie i pełne uznanie dla wszystkich małych rzeczy w życiu.

Gdybyś nagle był w stanie wygodnie kupić wszystko, czego potrzebujesz, może się okazać, że nie jesteś już tak wdzięczny za takie rzeczy, jak lody na plaży czy dni spędzone poza domem, które fundujesz sobie raz lub dwa razy w roku.

Możesz i powinieneś prosić wszechświat o różne rzeczy, ale powinieneś wiedzieć, że znaki, za którymi podążasz, mogą w rzeczywistości prowadzić Cię zupełnie gdzie indziej, ale może to być miejsce, w którym chciałeś się znaleźć od samego początku (tylko o tym nie wiedziałeś).

Krok 6 – Wysyłaj przypomnienia od czasu do czasu

Ten krok wprowadzam przede wszystkim w przypadku próśb do wszechświata o pomoc w rozwiązaniu problemów, ale myślę, że jest on odpowiedni w każdych okolicznościach.

Robię to, ponieważ osobiście skłaniam się ku przekonaniu, że wszechświat znajduje się częściowo w naszych nieświadomych umysłach.

Możesz poprosić o pomoc, a twoja podświadomość będzie próbowała udzielić odpowiedzi, ale może nie mieć ich od razu. Ważna jest cierpliwość, o czym mówiłem wcześniej, ale wierzę, że potwierdzanie prośby co jakiś czas też może pomóc.

Jest to szczególnie ważne, jeśli tak jak ja wierzysz, że nieświadomy umysł odgrywa rolę w dostarczaniu ci odpowiedzi. Przypominając sobie o swojej prośbie, wysyłasz sygnał do podświadomości, żeby dalej szukać.

Powtarzanie swojej prośby może też mieć efekt uboczny w postaci przypomnienia ci, żebyś był czujny, szukając znaków i sygnałów, które doprowadzą cię do tego, czego szukasz.

Krok 7 – Bądź wdzięczny

Kiedy otrzymasz rzeczy, o które prosiłeś, bądź za nie wdzięczny i okazuj wdzięczność w swoich działaniach.

Nie zapominaj też dziękować za wszystko, co masz, niezależnie od tego, czy o to prosiłeś, czy nie.

Oto kolejne kroki w postaci jednej, łatwej do wykonania listy:

  1. Bądź pewny, bądź precyzyjny
  2. Proś i pozwól na to
  3. Bądź cierpliwy
  4. Szukaj znaków
  5. Ufaj, że wszechświat wie najlepiej
  6. Od czasu do czasu wysyłaj przypomnienia
  7. Bądź wdzięczny
Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.