Jak poznać, czy jesteś atrakcyjny: 18 znaków, których należy szukać

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Jeśli to czytasz, jest duża szansa, że nie uważasz się za atrakcyjnego..

… więc zacznijmy od tego, że każdy jest atrakcyjny!

Jest tak wiele sposobów na bycie atrakcyjnym i tak wiele różnych rzeczy, które różni ludzie uważają za atrakcyjne.

Czy podoba mi się chłopak mojej najlepszej przyjaciółki? Wcale nie.

Czy ona kiedykolwiek umówiłaby się z moim chłopakiem? Nie ma szans.

A jednak obie jesteśmy bardzo atrakcyjne dla naszych własnych partnerów.

Każdemu podoba się coś innego i ktoś (wiele osób!) na pewno będzie się w Tobie podniecać.

Oto kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę, a które świadczą o tym, że jesteś atrakcyjny, ale ta lista nie jest ani wyczerpująca, ani absolutna. Jeśli nie zaznaczysz każdej pozycji na tej liście, nie oznacza to, że jesteś nieatrakcyjny!

18 sposobów na sprawdzenie, czy jesteś atrakcyjny

1. Często otrzymujesz komplementy.

To dość podstawowe stwierdzenie, ale jeśli ludzie często mówią ci, jaki jesteś wspaniały, jak dobrze wyglądasz i jaki jesteś interesujący, to znaczy, że całkiem nieźle radzisz sobie w życiu!

Ludzie chętnie dają ci znać, jak bardzo jesteś atrakcyjny, bo chcą, żebyś wiedział i chcą, żebyś czuł się dobrze. Niektórzy prawdopodobnie próbują z Tobą flirtować..

2. Rzadko otrzymujesz komplementy.

Tak – zupełnie odwrotnie! Czasami atrakcyjni ludzie po prostu nie otrzymują zbyt wielu komplementów.

Jeśli spędzasz czas z kimś, kto Cię pociąga i w każdej sekundzie dnia wygląda niesamowicie, byłoby trochę dziwne, gdybyś mówił mu to co 5 sekund.

Podobnie, czasami atrakcyjni ludzie nie otrzymują wielu komplementów, ponieważ wszyscy zakładają, że już wiedzą, że są piękni lub gorący – jaki jest sens mówienia komuś o sobie czegoś, co jest tak oczywiste?

3. Ludzie flirtują z tobą i zapraszają cię na randkę.

Być może ludzie regularnie zapraszają cię na randki i proszą o twój numer, a nawet podrywają cię podczas nocnych wyjść.

Jest to wyraźny znak, że im się podobasz, a więc jesteś atrakcyjny!

Pamiętaj, że każdy ma inny typ i każdy jest atrakcyjny na swój sposób, więc to, że nie jesteś podrywany za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, nie oznacza, że jesteś nieatrakcyjny.

4. Chodziłeś na randki.

Jeśli byłeś na jakiejś randce (nawet tylko jednej!), ktoś najwyraźniej zainteresował się Tobą na tyle, że chce Cię bliżej poznać.

Nawet jeśli randka nie poszła nadzwyczajnie dobrze, ktoś z jakiegoś powodu zwrócił na Ciebie uwagę i postanowił spędzić z Tobą czas, kiedy mógł robić coś innego.

Jeśli postanowili się z tobą nie spotykać, nie oznacza to, że jesteś nieatrakcyjny, więc nie traktuj tego jako odrzucenia. Może to być po prostu złe wyczucie czasu, może nie czuć się dobrze, albo po prostu nie być zainteresowanym kontynuowaniem znajomości.

5. Spotykasz się lub byłeś w związku.

Jeśli kiedykolwiek się z kimś „spotykałeś”, regularnie chodziłeś na randki z tą samą osobą lub byłeś w związku, to z pewnością jesteś atrakcyjny!

Nikt nie spędza z kimś dużo czasu, jeśli nie zdecyduje się na to, a ta osoba decyduje się na przebywanie z Tobą z jakiegoś powodu.

Jeśli spałeś z kimś lub byłeś w intymnym związku z kimś, z kim się spotykasz, to widocznie ktoś ma na ciebie ochotę i uważa cię za atrakcyjnego.

6. Świetnie rozmawiasz z ludźmi.

Pamiętajmy, że bycie atrakcyjnym to nie tylko to, jak wyglądamy! Na pewno jest to dobry sposób na rozpoczęcie znajomości, ale bycie atrakcyjnym to coś więcej niż tylko wygląd.

Jeśli uważasz, że prowadzisz wspaniałe rozmowy, świetnie się bawisz, a może nawet jesteś trochę głupi i flirciarski, to znaczy, że nie tylko jesteś świetnym towarzystwem, ale też jesteś atrakcyjny!

7. Ludzie lubią spędzać z tobą czas i chcą się z tobą spotykać.

Jeśli ludzie lgną do ciebie i chcą regularnie spędzać z tobą czas, to znaczy, że jesteś atrakcyjny.

Jest w tobie coś, co przyciąga ludzi i sprawia, że chcą przebywać w twoim towarzystwie. Może to być twój wygląd, poczucie humoru lub energia – cokolwiek to jest, jeśli ludzie chcą przebywać w twoim otoczeniu z tego powodu, to na pewno jesteś atrakcyjny!

I znowu, każdy jest atrakcyjny na swój sposób, więc nawet jeśli sam tego nie widzisz, ludzie, którzy cię szukają i chcą spędzać z tobą czas, widzą to i wierzą w to.

Postaraj się w to uwierzyć i uświadom sobie, że ludzie chcą przebywać w twoim otoczeniu, niezależnie od tego, jak trudne może to być na początku!

8. Ludzie cię sprawdzają.

Może często sprawdzają Cię na ulicy, albo ludzie przechodzą obok Ciebie dwa razy, więc zauważysz ich, kiedy będziesz w barze.

Oczywiście, jeśli czujesz się z tym dobrze, może to być miłe uczucie i jest to dobry zastrzyk pewności siebie, który daje Ci świadomość, że ludzie uważają Cię za atrakcyjnego.

Może to być oparte wyłącznie na tym, jak wyglądasz, a także na ich własnych specyficznych upodobaniach. Zastanów się, jak bardzo jesteś wybredny, jeśli chodzi o swojego wymarzonego partnera i nie obrażaj się, jeśli nie do końca pasujesz do czyjegoś „idealnego wyobrażenia” o osobie!

9. Ludzie dziwią się, że jesteś nieśmiały.

Czy kiedykolwiek spędzałeś czas z przyjacielem i słyszałeś, jak narzeka, że jest gruby, ma brzydką skórę, za małe cycki lub za mało umięśnione nogi?

Jako ktoś, kto ich kocha i uważa, że są jednymi z najlepszych ludzi na ziemi, możesz być całkowicie zaskoczony, słysząc, jak źle mówią o sobie.

Przecież uważasz, że są piękne/niezwykłe/miłe/zabawne, jak one lub ktokolwiek inny mógłby tego nie widzieć?

Cóż, to samo dotyczy ciebie. Jeśli ludzie są zaskoczeni lub zszokowani, kiedy mówisz im, że jesteś nieśmiały lub uważasz, że jesteś nieatrakcyjny, to dlatego, że widzą w tobie coś wspaniałego i nie mogą sobie wyobrazić, że ty tego nie widzisz.

Podobnie, jeśli ludzie są zaskoczeni, że jesteś samotny, to prawdopodobnie dlatego, że uważają cię za atrakcyjnego i zakładają, że wszyscy inni też tak uważają!

10. Ludzie zmieniają się wokół Ciebie.

Każdy z nas tak ma – uważasz, że ktoś jest atrakcyjny i zaczynasz chichotać, jesteś nieśmiały i zaczynasz się rumienić, a może zaczynasz bawić się włosami i flirtować.

Jeśli zauważysz, że zachowanie ludzi wokół ciebie się zmienia, to prawdopodobnie dlatego, że uważają cię za atrakcyjnego.

Może im naprawdę zależeć na Twojej opinii i dlatego są trochę zdenerwowani i chcą Ci zaimponować, albo też mogą pójść na całość i zacząć żartować, być przesadni i próbować zwrócić na siebie Twoją uwagę.

Tak czy inaczej, jeśli ludzie regularnie zmieniają zachowanie, kiedy jesteś w pobliżu, to dlatego, że uważają Cię za atrakcyjnego i chcą, żebyś ich zauważył.

11. Osoby tej samej płci wykazują wobec Ciebie zazdrość.

Niektórzy chłopcy i dziewczęta mają zielone oczy z zazdrości o tych, których postrzegają jako znacznie bardziej atrakcyjnych od nich. Istnieje jednak stereotyp, że dziewczyny okazują swoją zazdrość i zawiść innym dziewczynom bardziej niż chłopcy innym chłopakom.

Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której grupa osób tej samej płci co ty jest niemiła lub wyklucza cię ze swojej grupy, to mogło to być spowodowane tym, że przez ciebie czują się niepewnie co do swojego wyglądu z powodu twojej oczywistej atrakcyjności.

Być może zazdroszczą ci całej uwagi, jaką otrzymujesz, lub postrzegają cię jako osobę traktowaną w sposób uprzywilejowany ze względu na twój wygląd. Żadna z tych rzeczy nie musi być prawdą, by darzyli cię złymi uczuciami.

12. Ludzie nawiązują z Tobą kontakt wzrokowy.

Spotkanie ze spojrzeniem innej osoby może być oznaką przyciągania, zwłaszcza jeśli ten kontakt wzrokowy jest intensywny i długotrwały. W normalnej rozmowie nie gapimy się na ludzi w ten sposób.

Jeśli więc zauważysz, że ludzie często zatrzymują Twoje oczy na swoich, kiedy rozmawiasz lub przebywasz w tym samym pomieszczeniu co oni, oznacza to, że jesteś atrakcyjny.

Możesz też zauważyć, że ludzie nawiązują z Tobą kontakt wzrokowy, ponieważ wpatrują się w Ciebie, nie zdając sobie z tego sprawy. Kiedy złapiesz ich spojrzenie, mogą szybko odwrócić wzrok, zachowując się niezręcznie lub z zakłopotaniem.

13. Ludzie chętnie Ci pomogą.

Świadomie lub nie, ludzie postrzegają osoby, które uważają za atrakcyjne, bardziej pozytywnie niż te, które uważają za nieatrakcyjne. Jest to znane jako tendencja do atrakcyjności i może prowadzić do uprzywilejowanego traktowania na wiele różnych sposobów.

Jednym z nich jest to, że osoby atrakcyjne częściej otrzymują pomoc od innych, niezależnie od tego, czy o nią proszą, czy nie.

Jeśli więc zauważysz, że inni są skłonni pochylić się nad tobą, by pomóc ci w jakikolwiek sposób, istnieje szansa, że robią to, ponieważ uważają cię za atrakcyjnego (nawet jeśli nie próbują jawnie flirtować z tobą lub sprawić, byś ich polubił).

14. Jesteś pytany o wskazówki dotyczące stylu lub urody.

Często zdarza się, że ludzie chcą naśladować wygląd lub styl kogoś, kogo uważają za atrakcyjnego. Jest to sposób na to, by poczuć się bardziej atrakcyjnym we własnej osobie.

Jeśli więc często jesteś pytany o wskazówki dotyczące makijażu, ubrań czy włosów, istnieje duża szansa, że jesteś przystojny.

Jeśli jesteś kobietą, możesz zauważyć, że mężczyźni również pytają Cię o radę lub opinię. Chcą wiedzieć, w jakich ubraniach według Ciebie wyglądają najatrakcyjniej, jak według Ciebie powinni układać włosy lub jakie dodatki ich kręcą, a jakie nie. Robią to, bo chcą być atrakcyjni dla kobiet takich jak Ty.

15. Ludzie będą się przed Tobą otwierać.

Czy to w celu zbudowania więzi, czy po prostu z powodu nieświadomych uprzedzeń w naszych umysłach, ludzie mają tendencję do ujawniania bardziej osobistych i wrażliwych informacji osobom, które uważają za atrakcyjne.

Jeśli często zaskakują Cię intymne sprawy, którymi ludzie się z Tobą dzielą, możesz rozważyć możliwość, że to właśnie Twój wygląd ich do tego skłania.

16. Ludzie przyjmują założenia na twój temat.

Ludzie dokonują błyskawicznych osądów o innych na podstawie pierwszego wrażenia. Jednym z takich osądów jest wygląd osoby. Na przykład osoba nosząca okulary jest powszechnie uważana za osobę o wyższej inteligencji, nawet jeśli nie ma innych informacji.

Jeśli chodzi o osoby o ponadprzeciętnej atrakcyjności, ludzie mogą zakładać, że pracujesz w branży, w której wygląd jest ważny, np. w modelingu lub fitness.

Jeśli inni często reagują zdziwieniem, gdy mówisz im o swoim zawodzie, może to wynikać z tego, że nie wyobrażają sobie kogoś tak ładnego lub gorącego jak Ty w tej pracy. Dotyczy to zarówno prawnika, nauczyciela, sprzątaczki, jak i polityka!

17. Twoi przyjaciele chcą, żebyś był ich skrzydłowym

Osoby, które są obiektywnie atrakcyjne, zazwyczaj spotykają się z mniejszym odrzuceniem niż osoby mniej atrakcyjne. W sytuacjach, które wymagają zbliżenia się do osób, których nie znasz, Twoi przyjaciele mogą poprosić Cię o pomoc jako skrzydłowego.

Klasycznym przykładem jest zagadywanie ludzi w barze. Jeśli jesteś z kimś i on zachęca Cię do nawiązania pierwszego kontaktu z inną osobą lub osobami, z którymi chce porozmawiać, jest duża szansa, że robi to dlatego, że postrzega Cię jako osobę atrakcyjną i bardziej przystępną.

To samo można powiedzieć o każdym spotkaniu towarzyskim, niezależnie od tego, czy jest to impreza, spotkanie biznesowe, czy też szkoła lub uniwersytet. Posiadanie atrakcyjnego przyjaciela (czyli Ciebie) sprawia, że czują się bardziej pewni siebie.

18. Ludzie śmieją się z twoich kiepskich żartów.

Kiedy ktoś, kogo uważamy za atrakcyjnego, żartuje, naturalnie chcemy się z tego śmiać, nawet jeśli nie jest to aż tak zabawne.

Nauka sugeruje, że śmieszność podlega efektowi aureoli atrakcyjności (znanemu również jako stereotyp atrakcyjności fizycznej). Oznacza to, że dobry wygląd danej osoby wpływa na to, jak inni postrzegają jej inne cechy – w tym przypadku to, jak zabawna jest dana osoba.

Jeśli więc opowiesz kiepski żart lub skomentujesz coś, co nie miało być zabawne, a ludzie się z tego śmieją, może to być spowodowane tym, że uważają Cię za gorącego.

Jeszcze słowo o atrakcyjności.

Oto kilka rzeczy, które mogą wskazywać na to, jak atrakcyjni są dla Ciebie inni ludzie.

Jeśli nie doświadczyłeś wszystkiego z tej listy (lub czegokolwiek innego), to wcale nie oznacza, że jesteś nieatrakcyjny!

Niektórzy z nas są tak zapatrzeni w siebie, że nawet nie zauważają, kiedy ludzie nas sprawdzają lub zwracają na nas uwagę. Jesteśmy tak uwięzieni w naszych własnych myślach: „Nie jestem atrakcyjny, na pewno podrywają moją koleżankę zamiast mnie”, że stajemy się prawie ślepi na ludzi, którzy naprawdę nas pociągają.

Odrzucamy uwagę innych, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do zakładania, że nie jest ona prawdziwa. Jest to w pewnym sensie normalne, ale nie jest to najzdrowsze podejście do nas samych!

Jeśli zmagasz się z obrazem swojego ciała lub z tym, jak wyglądasz, warto porozmawiać z profesjonalistą. Czasami potrzebujemy kogoś obiektywnego, kto pomoże nam przepracować nasze myśli i znaleźć przyczynę „przekonań” i narracji, które sobie wmawiamy.

Może zostałeś odrzucony przez kogoś lata temu i teraz natychmiast zakładasz, że nikt już nigdy nie uzna Cię za atrakcyjnego.

Może zakładasz, że osoba, która z Tobą rozmawia, robi to tylko po to, żeby zbliżyć się do Twojego przyjaciela i w ten sposób odsuwasz ją od podrywania Ciebie, bo czuje , że ją odrzucasz, ignorując !

Może to zabrzmi dziwnie, ale wiele z naszych zakorzenionych zachowań, które pochodzą z lat odczuwania nieatrakcyjności, może sprawić, że sami będziemy postrzegani jako nieatrakcyjni, zamknięci w sobie lub niegrzeczni.

To nie jest twoja wina, ale warto o tym pamiętać! Rozmowa z kimś, kto specjalizuje się w pomaganiu osobom o niskiej pewności siebie i poczuciu własnej wartości, może zdziałać cuda i pomoże ci uświadomić sobie, jak bardzo jesteś niesamowity i wyjątkowy.

Pamiętaj, że Twoja wartość nie zależy od tego, jak widzą Cię inni ludzie, a status związku nie powinien wpływać na to, jak czujesz się ze sobą na dłuższą metę!

Niektórzy z najbardziej atrakcyjnych ludzi na świecie w pewnym momencie swojego życia byli samotni – wystarczy wygooglować swoją ulubioną gwiazdę, a szybko okaże się, że byli oni samotni, zostali odrzuceni przez osoby, które im się podobają, i w pewnym momencie zostali rzuceni!

To, jak wyglądamy i ile osób ma na nas ochotę, nie jest wszystkim i niczym, więc pamiętaj, żeby cenić siebie za to, kim jesteś, a nie tylko za to, kto uważa cię za atrakcyjnego.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące atrakcyjności

Jak atrakcyjny jestem w skali od 1 do 10?

Według serii badań większość ludzi uważa, że są bardziej atrakcyjni niż są w oczach innych. Osoby, które są obiektywnie bardzo atrakcyjne, mają tendencję do bagatelizowania swojego wyglądu.

Możesz więc postrzegać siebie jako 8, podczas gdy inni oceniają Cię na 6.

Atrakcyjność fizyczna jest również bardzo subiektywna i może się różnić w zależności od kultury i czasu. To, co jedna osoba może uznać za atrakcyjne, inna może nie uznać za tak pożądane.

To sprawia, że wszelkie próby oceny własnego piękna są trudne i bezcelowe.

Dlaczego czuję się tak nieatrakcyjny?

Jeśli naprawdę uważasz, że jesteś brzydki, prawdopodobnie cierpisz z powodu bardzo niskiej samooceny. Jak już mówiliśmy, większość ludzi przecenia swoją atrakcyjność, ale możesz być zbyt surowy w ocenie swojego wyglądu z powodu zaburzeń odżywiania, innych problemów ze zdrowiem psychicznym, niedawnego odrzucenia w miłości lub po prostu dlatego, że przechodzisz przez stresujący lub traumatyczny okres w swoim życiu.

Jeśli regularnie miewasz krytyczne myśli i uczucia na temat swojego wyglądu, warto porozmawiać ze specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, który może wyjaśnić powody Twojej zewnętrznej niechęci do siebie i pomóc Ci spojrzeć na swoją atrakcyjność w bardziej pozytywny sposób.

Jak mogę stać się bardziej atrakcyjny?

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, by stać się bardziej atrakcyjnym, ważne jest, byś nie próbował być kimś, kim nie jesteś. Bez względu na to, jak bardzo zmieni się Twój wygląd zewnętrzny, jeśli nie będziesz się z nim czuł w pełni komfortowo, nie będziesz wykazywał pewności siebie i wewnętrznego piękna, które przejawia się w kontaktach z innymi.

W związku z tym obszary, na których możesz się skupić, poprawiając swój ogólny wygląd, to: włosy, zęby, pielęgnacja, makijaż, ubranie i mowa ciała. W zasadzie wszystko, co wpływa na wrażenie, jakie wywierasz na innych ludziach.

Język ciała i mimika twarzy są szczególnie ważne. Czy widziałeś kiedyś osobę, która emanowała pewnością siebie, poprzez sposób trzymania się, chodzenia, a także sposób, w jaki jej twarz i oczy przekazywały pozytywną atmosferę? Jeśli potrafisz okazać ten sam rodzaj pewności siebie, sposób, w jaki postrzegają Cię inni, również ulegnie drastycznej zmianie.

Jakie cechy fizyczne są najważniejsze w przyciąganiu?

Nie ma dwóch osób, które miałyby dokładnie takie same upodobania, jeśli chodzi o to, kogo i co uważają za atrakcyjne. Jednak wspaniały uśmiech często znajduje się na szczycie listy cech, których większość ludzi szuka.

Ale niektórzy ludzie mogą być zwolennikami pośladków, inni cycków, jeszcze inni umięśnionych ramion lub stonowanych nóg. Niektórzy mogą lubić krągłości, inni smukłą sylwetkę. Jedni mogą lubić blondynki, inni rude.

Również w tym przypadku wpływ na to mają różnice kulturowe oraz trendy i style, które były popularne w okresie dorastania danej osoby.

Jakie są rzeczy, które sprawiają, że ludzie są atrakcyjni, a które nie mają nic wspólnego z ich wyglądem?

Powiedzenie „piękno jest głębokie jak skóra” nie mogłoby być bardziej prawdziwe. Jest wiele innych cech, które mogą sprawić, że dana osoba jest niezwykle atrakcyjna. Niektóre z nich to:

Poczucie humoru – ludzie, którzy są naturalnie zabawni, będą postrzegani w bardziej pozytywnym świetle przez wszystkich, także przez osoby płci przeciwnej. Dzieje się tak dlatego, że śmiech i żarty prowadzą do produkcji w mózgu substancji chemicznych poprawiających samopoczucie.

Życzliwość – to naturalne, że chcesz przebywać i spędzać czas z osobami, które są do ciebie przyjaźnie nastawione. Pomaga to w tworzeniu osobistych więzi i łagodzi presję społeczną i lęk, jaki może odczuwać dana osoba.

Pewność siebie – widok prawdziwej pewności siebie może być bardzo podniecający. Nie tylko wywołuje to pozytywne emocje w stosunku do tej osoby, ale może być również wzmacniające i zwiększać twoją pewność siebie. Jest jednak różnica między pewnością siebie a zarozumiałością.

Optymizm – nikt nie chce spędzać czasu z kimś, kto jest nadmiernie negatywnie nastawiony do świata, do innych ludzi i do siebie samego. Natomiast każdy chce spędzać czas z kimś, kto widzi świat w pozytywnym świetle. Pierwsza z tych osób obniża twój nastrój i energię, podczas gdy druga może sprawić, że poczujesz się bardziej pozytywnie.

Pasja – nie, nie fizyczna czy romantyczna (choć to też pomaga), ale taka, w której dana osoba naprawdę interesuje się jakąś sprawą i mówi o niej z wielką energią i entuzjazmem. Trudno nie dać się wciągnąć w to, co mówi.

Czy jest jeszcze coś, co mogę zrobić, żeby wyglądać bardziej atrakcyjnie?

Jest kilka rzeczy, których możesz spróbować, żeby wydać się bardziej atrakcyjnym, a pierwszą z nich jest bycie całkowicie sobą.

Być może nie jest to odpowiedź, którą chciałeś usłyszeć, ale jeśli będziesz w pełni sobą, przyciągniesz do siebie odpowiednią osobę, ponieważ przyciągnie ją to, co jest prawdziwe i autentyczne, a nie to, co udajesz.

Po drugie, możesz popracować nad swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Większość ludzi lubi rozmawiać o jedzeniu, a jeśli możesz pokazać, że potrafisz tworzyć pyszne dania kulinarne, będziesz postrzegany w lepszym świetle. Umiejętność gotowania od podstaw jest o wiele bardziej atrakcyjna niż ktoś, kto każdego wieczoru wkłada gotowy posiłek do mikrofalówki.

To trzecie to nie tyle zalecenie, co po prostu fakt: wielu ludzi kocha psy i to uczucie może obejmować także ich właścicieli (zakładając, że dobrze traktujesz swojego psa). Posiadanie jakiegokolwiek zwierzęcia, ale szczególnie takiego, które musisz codziennie wyprowadzać na spacer, pokazuje twoją odpowiedzialną stronę. Ale cokolwiek zrobisz, nie kupuj psa tylko ze względu na to, jak może wyglądać.

Jak mogę sprawić, że ktoś będzie mnie bardziej pociągał?

Jeśli jest jakaś konkretna osoba, która ci się podoba i chcesz, żeby ona też cię polubiła, możesz zrobić tylko jedno: spędzać z nią więcej czasu.

Im więcej czasu z kimś spędzamy, tym bardziej mu ufamy. I nawet jeśli nie czujemy natychmiastowego przyciągania, to uczucie to może wzrastać w miarę poznawania tej osoby i wspólnych doświadczeń.

Ważne jest to, że część tego czasu spędzacie tylko we dwoje. Albo, co najmniej, musisz prowadzić z nią rozmowy jeden na jeden, nawet jeśli w pomieszczeniu są inne osoby (na przykład na imprezie lub w restauracji).

Nie gwarantuje to, że ich uczucia się zmienią i że pewnego dnia obudzą się i zrozumieją, że jesteś tym jedynym dla nich, ale jest to konieczne, jeśli jest na to jakakolwiek szansa. Nie będą myśleć ani czuć inaczej o tobie, jeśli nigdy nie będziecie się kontaktować prywatnie.

Musisz poprosić ich, żeby spędzili z Tobą czas. Nie musisz mówić, że jest to randka – możesz to przedstawić jako wspólne spędzanie czasu przez przyjaciół. Jeśli jest jakaś szczególna rzecz, która was łączy, postaraj się robić ją razem z nimi. W ten sposób stworzysz i wzmocnisz więź i pomożesz im postrzegać Cię jako osobę, z którą można się dogadać, nawet jeśli nie jesteś jeszcze atrakcyjny fizycznie.

Im więcej czasu spędzicie na wspólnej zabawie i cieszeniu się swoim towarzystwem, tym większa szansa, że oni zaczną widzieć cię nowymi oczami.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.