Zakochany w żonatym mężczyźnie? 13 prawd, które musisz usłyszeć

Ostatnia aktualizacja: 2 października, 2022

Opublikowano:

Jeśli jesteś zakochana w żonatym mężczyźnie, to prawdopodobnie przeżywasz teraz wiele sprzecznych emocji.

Przez pewien czas czujesz się szczęśliwa, bo się zakochałaś.

Ale potem wracasz do rzeczywistości i przypominasz sobie, że on jest żonaty i że to bardzo, bardzo skomplikowana sytuacja.

Frustrację pogłębia fakt, że nigdy nie zamierzałeś poznać ani zakochać się w kimś, kto jest już żonaty.

Po prostu znalazłeś się w takiej sytuacji i teraz nie wiesz, co robić.

Oczywiście żaden związek między dwojgiem ludzi nigdy nie jest taki sam jak inne.

Relacja, którą masz z tym mężczyzną, i relacja, którą on ma ze swoją żoną, są wyjątkowe i trudne do zrozumienia dla kogoś z zewnątrz, więc trudno jest dawać ogólne rady w takich sytuacjach.

Jest jednak kilka twardych prawd, które prawdopodobnie powinieneś usłyszeć, niezależnie od okoliczności, w jakich się znajdujesz.

Przecież twoja obecna sytuacja nie jest trwała. Myślę, że wszyscy możemy się z tym zgodzić.

A jeśli to czytasz, to znaczy, że szukasz odpowiedzi.

Prawdopodobnie przyjaciele i rodzina udzielili Ci wszystkich właściwych rad (jeśli im o tym powiedziałeś), ale czasami łatwiej jest usłyszeć te rzeczy od kogoś obcego niż od kogoś bliskiego.

Coś musi się zmienić, a to nie będzie łatwa droga.

Posłuchaj, to jest strefa bez osądzania – nie zamierzałaś zakochać się w żonatym mężczyźnie, ale nie możemy kontrolować naszych serc. Dlatego to, co tu napiszemy, nie ma na celu sprawienia, byś czuła się źle z powodu tego, co się stało, nawet jeśli czasami będzie to bardzo bolesne.

W związku z tym, poniżej przedstawiamy nasze rady, jak możesz podjąć pozytywne działania i ruszyć do przodu ze swoim życiem.

1. Musisz się zastanowić, czy naprawdę możesz mu zaufać.

Jeśli mężczyzna, który jest w monogamicznym małżeństwie, ma romans, to z pewnością dużo kłamie, więc wiesz już, że jest zdolny do kłamstw.

Czy to kłamstwo dotyczyło również ciebie? Czy wiedziałaś, że jest żonaty od momentu, kiedy go poznałaś, czy też on cię o tym okłamywał?

Fakt, że okłamuje swoją żonę, jest czerwoną flagą, ale jeśli próbował zamydlić Ci oczy, to musisz zaakceptować fakt, że zdecydowanie nie można mu ufać.

Jeśli kiedykolwiek zostawiłby żonę dla ciebie, nie masz gwarancji, że nie zrobiłby tego samego tobie kilka lat później.

2. Możesz nie być pierwszą.

Jeśli on nie ma zamiaru zostawić dla ciebie swojej żony, możesz nie być pierwszą „inną kobietą”

Albo nawet jedyną inną kobietą, chociaż to wymagałoby od niego sporych umiejętności organizacyjnych. W końcu wystarczająco trudno jest wcisnąć dwa związki do jednego tygodnia.

Niezależnie od tego, jak bardzo czujesz się wyjątkowa i jak bardzo jesteś zakochana w tym żonatym mężczyźnie, nigdy nie możesz wiedzieć, czy jesteś tylko jedną z wielu.

3. Nie powinnaś siedzieć i czekać.

Pomyśl o swojej dotychczasowej relacji z tym mężczyzną. Nie mam nic przeciwko temu, by założyć się, że wiązało się to z bardzo dużym oczekiwaniem na niego.

Zostajesz w domu na wypadek, gdyby napisał SMS-a, że udało mu się wymknąć. Czekasz na niego, kiedy spóźnia się na randki, bo nie mógł znaleźć wymówki, żeby wyjść.

Marnujesz swój czas, czekając na jego telefon, podczas gdy mogłabyś żyć.

4. Nie jesteś dla niego najważniejsza.

Bez względu na to, jak bardzo będzie próbował cię przekonać, że jest inaczej, jeśli jesteś tą drugą kobietą, nie jesteś numerem jeden na jego liście priorytetów. Jego żona jest, a jeśli ma dzieci, to one też są.

5. Sposób, w jaki mówi o swojej żonie, może ci wiele powiedzieć.

Czy wyraża szacunek, kiedy mówi o swojej żonie? Jeśli nie, to jak możesz wierzyć, że naprawdę Cię szanuje?

6. Prawdopodobnie nie zamierza opuścić swojej żony.

Bardzo niewielu żonatych mężczyzn w końcu zostawia swoje żony dla kochanek i jest szansa, że nie jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Rozwód to bardzo poważna sprawa i jest wiele rzeczy, które zatrzymają go w małżeństwie, niezależnie od tego, jak bardzo twierdzi, że jest w nim nieszczęśliwy.

Nie wierz jego słowom, skoro liczą się tylko jego czyny. Kiedy jesteś zakochana w żonatym mężczyźnie, może być ci trudno o tym pamiętać – ale musisz.

7. Prawdopodobnie trochę cieszysz się z tego powodu.

Może trudno ci się do tego przyznać, ale to jest ryzykowny związek, a to może być bardzo seksowne.

Musisz przyznać, że być może jakaś część ciebie czerpie przyjemność z pomysłu nawiązania romansu. I na pewno tak jest w jego przypadku.

Może to wcale nie dotyczyć Ciebie, ale jeśli tak jest, to pamiętaj, że gdyby on odszedł od żony, całe to ryzyko zniknęłoby.

Wasz związek najprawdopodobniej zmieniłby się nie do poznania, a Ty musiałbyś poradzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed Tobą jego rozwód.

Nagle zaczęlibyście razem przeżywać prozaiczną codzienność, a nie tylko urywane chwile namiętności, i nagle on mógłby nie wydawać się już tak atrakcyjny.

8. Jeśli w grę wchodzą dzieci, to igrasz z ogniem.

Jeśli żonaty mężczyzna, w którym jesteś zakochana, ma dzieci ze swoją żoną, to znajdziesz się w bardzo skomplikowanej sytuacji.

Gdyby on zostawił żonę dla Ciebie, mogłoby to poważnie wpłynąć na jego relacje z dziećmi.

Jeśli dowiedzą się, że ich tata zostawił ich mamę dla ciebie, prawdopodobnie nie będą cię lubić, co spowoduje poważne tarcia między tobą a nim.

9. Jego problemy małżeńskie nie wynikają wyłącznie z jej winy.

Oczywiście, mógł poślubić kogoś, z kim jest fatalnie niekompatybilny. Ale jeśli nie, to problemy w jego małżeństwie nie wynikają wyłącznie z jej winy.

Być może on ma problemy lub pewne podejście do poważnych związków, które mogą spowodować problemy między wami w przyszłości.

Nie oszukuj się, że z tobą będzie inaczej.

10. Jesteś tymczasowy.

Trudno to zaakceptować, ale bez względu na to, jak bardzo on jest teraz namiętny w stosunku do ciebie i jak bardzo może się wydawać, że cię kocha, to tylko kwestia czasu, kiedy zaczniesz mu przeszkadzać i on się tobą znudzi.

Znalezienie czasu na bycie razem jest łatwe na początku, ale wkrótce staje się trudne.

Romans jest czasochłonny i jest logistycznym koszmarem, a kiedy emocje związane z początkowym etapem waszego związku opadną, on szybko się tym zmęczy.


3 sposoby na to, by ruszyć do przodu po romansie

Jestem pewien, że niektóre z tych słów były trudne do przeczytania, ale prawdopodobnie potrzebowałeś je usłyszeć.

Teraz musisz spojrzeć w przyszłość i zastanowić się, co zamierzasz zrobić.

Choć teraz możesz być zakochana w tym żonatym mężczyźnie, są sposoby, by wyjść z tej sytuacji.

1. Wyrzuć go.

Wiem, wiem. To bardzo uproszczone podejście i jestem pewien, że słyszałaś je już milion razy, zwłaszcza od swoich najlepszych przyjaciół i wszystkich ludzi, którzy Cię kochają… jeśli w ogóle im o tym powiedziałaś.

Musisz jednak bardzo uważnie zastanowić się, czy ten związek daje Ci cokolwiek pozytywnego, czy może czas go całkowicie zakończyć.

Przede wszystkim bądź dla siebie miły i upewnij się, że wiesz, kiedy związek z żonatym mężczyzną zaczyna ci szkodzić.

2. Umawiaj się z innymi mężczyznami.

Jeśli nie możesz się zmusić do zerwania z nim, to przynajmniej otwórz się na inne możliwości.

Chodź na randki z innymi mężczyznami. Flirtuj z tym gorącym chłopakiem w pracy. Spróbuj randek internetowych. Możesz swobodnie spotykać się z innymi ludźmi.

W końcu nie jesteście na wyłączność. On nadal sypia ze swoją żoną, niezależnie od tego, co twierdzi.

Spotykanie się z innymi ludźmi może Ci przypominać, że w morzu jest jeszcze wiele innych ryb, więc kiedy to się, prawie nieuchronnie, skończy, możesz mieć pewność, że znajdziesz kogoś innego.

3. Odłóż sprawy na później.

Jeśli ten żonaty mężczyzna powiedział ci, że zostawi dla ciebie swoją żonę, to świetnie. Byłbym zaskoczony, gdyby tak się rzeczywiście stało, ale kimże jestem, żeby oceniać twoje osobiste okoliczności.

Ale nie spotykaj się z nim i nie sypiaj z nim w międzyczasie, podczas gdy on wciąż znajduje wymówki, żeby nie zrobić tego dzisiaj, w tym tygodniu, w tym miesiącu czy nawet w tym roku.

Powiedz mu, że nie powinnaś się z nim spotykać, dopóki nie skończy ze swoją żoną.

Wkrótce okaże się, czy rzeczywiście ma on zamiar opuścić swoją żonę, czy też nadszedł czas, byś ruszyła dalej.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.