17 znaków, że on nie jest w tobie zakochany i czas ruszać dalej

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Kiedy bardzo chcemy, żeby coś było prawdą, bardzo łatwo jest przekonać się, że to prawda.

Kiedy podoba Ci się jakiś facet, zawsze znajdą się tu i ówdzie małe rzeczy, które możesz zinterpretować jako znaki, że on też Cię lubi..

…nawet jeśli jest o wiele więcej znaków ostrzegawczych, które mówią ci coś przeciwnego!

I prawdopodobnie masz wspaniałych, wspierających przyjaciół, którzy powiedzą Ci, że masz rację.

Kiedy opowiesz swoim kolegom o rozmowie z chłopakiem, który ci się podoba, prawdopodobnie powiedzą ci, że tak, ten kontakt wzrokowy, który ci dał, oznacza, że coś między wami jest.

Przede wszystkim dlatego, że twoi przyjaciele uważają, że jesteś niesamowita i nie mogą zrozumieć, dlaczego ktoś inny miałby myśleć inaczej.

Z pomocą naszych przyjaciół potrafimy przekonać siebie, że coś jest między nami, nawet jeśli jest oczywiste, że facet nie jest w tobie zakochany.

To nasz sposób na to, by pozostać mocno wewnątrz naszej bańki nadziei, bo uważamy, że to najlepsze miejsce, w którym można się znaleźć.

Kiedy tam jesteśmy, sprawy są dość ekscytujące, choć trochę stresujące i pełne wzlotów i upadków.

Myślimy, że trzymanie się nadziei oznacza, że wciąż jest szansa na to, że coś się wydarzy z facetem, który nam się podoba.

Ale chcę Ci powiedzieć, że ta bańka nie jest najlepszym miejscem dla Ciebie.

Im szybciej pęknie ta bańka i zejdziesz na ziemię, tym większe prawdopodobieństwo, że otworzysz oczy na innych niesamowitych facetów wokół Ciebie i przestaniesz marnować swój czas i energię, martwiąc się o faceta, który nie jest zainteresowany.

Jeśli więc szukasz pobudki, to właśnie ją znalazłaś.

Może to zabrzmi miejscami jak twarda miłość, ale właśnie tego potrzebujesz, żeby przestać spędzać godziny na analizowaniu jego wiadomości tekstowych i ruszyć dalej ze swoim życiem.

Przeczytaj 17 wyraźnych znaków, że on nie jest w tobie zakochany i że czas się pożegnać.

1. Nigdy nie kontaktuje się z Tobą pierwszy.

Kiedy ktoś nam się podoba, wszyscy staramy się grać na luzie, ale większości z nas się to nie udaje, niezależnie od tego, czy chodzi o mężczyznę czy kobietę.

Jeśli on cię lubi, będzie bardzo chciał z tobą porozmawiać, kiedy tylko będzie miał wolną chwilę.

Jeśli cię lubi, będziesz w jego umyśle, a on będzie chciał wiedzieć, czy on jest w twoim.

Jeśli jednak to zawsze ty pierwsza nawiązujesz kontakt, to znak, że choć on chętnie z tobą porozmawia, jeśli to ty go zainicjujesz, to nie jest na tyle chętny, by wyciągnąć do ciebie rękę.

2. Każe ci czekać.

Dobra, zawsze istnieje szansa, że on jest na tyle zwodniczy, że myśli, iż „granie na luzie” zadziała, i że jeśli będzie czekał trzy dni, zanim odpisze na Twoje SMS-y, to nie będziesz w stanie oprzeć się jego urokowi.

Może być też wiele innych wymówek.

Ale jeśli on konsekwentnie stara się grać trudnego do zdobycia, czekając godzinami lub dniami, zanim odpowie na twoje wiadomości, nawet jeśli je przeczytał, to prawdopodobnie nie chce z tobą rozmawiać.

3. Wielokrotnie odwołuje spotkania.

Jeśli chodzicie ze sobą, to dziwne odwołania są uzasadnione.

Jeśli mówi ci, że zdechła mu papuga, że babcia jest chora albo że jest przeziębiony, to uwierz mu.

Czasami życie jest zwariowane i nie mamy czasu na spotkania z ludźmi, niezależnie od tego, jak bardzo byśmy chcieli.

Ale jeśli on ciągle odwołuje spotkania i nie upewnia się, że przełoży je na najbliższą możliwą okazję, to jest to duży znak ostrzegawczy, że powinnaś uciekać na wzgórza.

4. Jest zmienny i zmienny.

W jednej chwili wydaje się bardzo zainteresowany tobą i jest bardzo czuły, a w następnej już nie.

Prawdopodobnie te gorące chwile pojawiają się, kiedy czuje się samotny lub niepewny, a kiedy wraca do równowagi, spełniłaś swoje zadanie, aż do następnego razu, kiedy jego ego będzie potrzebowało masażu.

Jeśli próbuje cię ciągle podnosić i porzucać, to nie jest to osoba dla ciebie.

5. To ty zawsze robisz plany.

Tak jak zawsze to ty pierwsza wysyłasz mu SMS-y, tak samo zawsze to ty sugerujesz, że powinniście coś razem zrobić.

On chętnie się zgodzi, jeśli nie ma innych planów, ale nie podejmie wysiłku, żeby zorganizować coś razem z Tobą lub wymyślić pomysły na randki, które mogłyby Ci się spodobać.

6. Jest flirciarzem.

Jeśli oczarował cię swoimi umiejętnościami flirtowania i pewnością siebie, to jest szansa, że nie będzie się wstydził zaprosić cię na randkę lub powiedzieć ci, co do ciebie czuje.

Jeśli więc nie robi żadnej z tych rzeczy, możesz bezpiecznie założyć, że tylko flirtował z tobą, nie mając zamiaru iść dalej.

7. Nigdy nie okazał ani odrobiny zazdrości.

Oczywiście ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest związanie się z zazdrosnym i zaborczym mężczyzną. Takim, który będzie próbował cię kontrolować lub nie będzie w stanie ci zaufać. Po prostu nie.

Ale odrobina zazdrości tu i ówdzie to bardzo dobry znak.

W końcu, jeśli widzisz, że facet, z którym się spotykasz, rozmawia z inną kobietą lub słyszysz, jak wspomina o swojej byłej, prawdopodobnie poczujesz się choć trochę zazdrosna.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy on cię lubi, czy nie, możesz spróbować wspomnieć, że idziesz na lunch ze swoim najlepszym przyjacielem i zobaczyć, jaka jest jego reakcja.

8. Nie przyciągasz jego pełnej uwagi.

Kiedy jesteście razem, on zawsze ma jedno oko w telefonie lub patrzy przez ramię na ładną kelnerkę.

Każdy może być czasem rozproszony, jeśli w jego życiu dzieje się coś ważnego, co zajmuje jego głowę.

Ale jeśli konsekwentnie nie wydaje się być w pokoju, kiedy jesteście razem, możesz śmiało stwierdzić, że nie jesteś dla niego priorytetem.

9. Nie poznaliście swoich przyjaciół.

On nie zadał sobie trudu, by przedstawić Cię komuś, kto jest dla niego ważny, ani nie podjął wysiłku, by poznać któregoś z Twoich najlepszych przyjaciół.

Jeśli wydaje się, że stara się odseparować cię od swoich przyjaciół i nie wykazuje żadnej ciekawości, by poznać kolegów, o których ciągle opowiadasz, to prawdopodobnie nie planuje poważnego związku.

10. Nie potrafisz wymienić żadnych miłych rzeczy, które dla ciebie zrobił.

Jeśli go lubisz, jestem skłonna założyć się, że wykonałaś już niezliczoną ilość małych gestów, które mogłyby mu to udowodnić, gdyby był na nie otwarty.

Ale on nie jest i nie odwzajemnia tego uczucia. Jeśli usiądziesz i zastanowisz się nad tym, to nie przychodzi ci do głowy ani jedna miła rzecz, którą on kiedykolwiek zrobił dla ciebie.

11. Tak naprawdę nic o nim nie wiesz.

Jeśli w ogóle się przed tobą nie otworzył, to nie jest to dobry znak. Rozmowy są powierzchowne, a ty nie widzisz jeszcze żadnych pęknięć w jego zbroi.

12. A on tak naprawdę nic o tobie nie wie.

Nie wie nic o tobie, bo nie zapytał. Bo nie jest zainteresowany.

Nie pamięta też rzeczy, które mówiłeś o sobie.

Rozmowy są zazwyczaj dość banalne i skupione wokół niego, a on nie wykazuje żadnego zainteresowania twoim dniem czy wydarzeniami z życia.

13. Pyta Cię o rady dotyczące randek z innymi kobietami.

Ta kwestia powinna być dość oczywista, ale jeśli on prosi cię o wskazówki dotyczące jego życia miłosnego, to nie jest tobą zainteresowany.

Zaufaj mi, on nie próbuje tylko wzbudzić twojej zazdrości. Jesteś w strefie przyjaciół.

14. Powiedział Ci, że nie szuka związku.

Tak, wiem, ludzie czasem nie szukają związków, ale nagle spotykają tego jedynego i zakochują się.

Ale to się nie zdarza zbyt często. Najczęściej, jeśli on nie szuka związku, to bez względu na to, jak wspaniała jesteś, nie zmienisz jego zdania.

Innym znakiem ostrzegawczym jest to, że mówi Ci, że chce tylko zobaczyć, jak potoczą się sprawy, albo że teraz skupia się na swojej karierze, albo że chce popracować nad Waszą przyjaźnią, zanim przejdziecie na wyższy poziom, bla, bla, bla.

Może nawet wierzyć, że te rzeczy są prawdziwe, ale gdyby naprawdę Cię lubił, to nic z tych rzeczy nie miałoby znaczenia.

15. Wasz związek jest w dużej mierze oparty na seksie.

Nigdy się nie widzicie, jeśli nie chodzi o seks. Większość waszych kontaktów odbywa się późno w nocy. A seks jest skoncentrowany na jego potrzebach, a nie na twoich.

16. Nie mógłbyś zwrócić się do niego, gdybyś potrzebował pomocy.

Nie czułabyś się komfortowo, gdybyś znalazła się w trudnej sytuacji i potrzebowała pomocnej dłoni.

17. Po prostu to wiesz.

Jeśli coś w głębi duszy mówi ci, że on cię tak nie lubi, to prawdopodobnie tak nie jest.

Nie tłum tych uczuć. Posłuchaj tego, co chce Ci powiedzieć Twój instynkt i ruszaj dalej, zanim zostaniesz zraniony.

Prawdopodobnie nie będzie to łatwe, ale za kilka miesięcy spojrzysz wstecz i będziesz wdzięczny, że nie zmarnowałeś na niego więcej swojej energii i trudno będzie Ci przypomnieć sobie, co w nim kiedykolwiek lubiłeś.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.