12 powodów, dla których mężczyźni wracają po kilku tygodniach

Ostatnia aktualizacja: 2 października, 2022

Opublikowano:

Były właśnie dał Ci wiadomość?

To może być bardzo mylące, gdy faceci wracają znienacka, miesiące po zakończeniu znajomości.

Spróbujmy rozszyfrować jego zachowanie i dowiedzieć się, co się dzieje. Oto 12 możliwych powodów, dla których on wrócił po miesiącach rozłąki..

1. Tęskni za Tobą.

Wszyscy od czasu do czasu popadamy w nostalgię. Może zobaczył coś, co mu o Tobie przypomniało, albo po prostu ostatnio rozmyśla o różnych sprawach.

Tak czy inaczej, on naprawdę tęskni za Tobą i za tym, co mieliście razem. Może tęsknić za byciem w związku lub za tym, kim był, kiedy był z Tobą.

Chce Cię odzyskać, bo tęskni za tym, jak było wcześniej.

Jeśli uważasz, że ponowna próba może się udać, zrób to! Posłuchaj swojego przeczucia, upewnij się, że oboje mieliście wystarczająco dużo czasu, aby upewnić się, że naprawdę chcecie do siebie wrócić, i sprawdź, czy popracowałeś nad tym, co cię ostatnio powstrzymywało.

Równie dobrze możesz tęsknić za kimś, ale nie chcesz powrotu do związku – i dobrze jest mu to powiedzieć.

Możesz zdecydować, że nie chcesz z nim rozmawiać, bo to zbyt trudne, i że chcesz się skupić na tym, żeby o nim zapomnieć i ruszyć dalej, niezależnie od tego, jak bardzo za sobą tęsknisz.

Nie każdy, kogo kochamy, jest dla nas odpowiedni i musisz postawić siebie na pierwszym miejscu.

2. Ma poczucie winy za to, jak Cię potraktował.

Jeśli Twój były wrócił po kilku miesiącach, być może nie próbuje Cię odzyskać, ale przeprasza i bierze odpowiedzialność za swoje zachowanie.

Czas spędzony osobno mógł dać mu przestrzeń, której potrzebował, by zastanowić się nad swoim postępowaniem i naprawdę przemyśleć, jaką rolę odegrał w związku i rozstaniu.

Być może czuje się okropnie z powodu tego, jak Cię traktował lub jak i dlaczego wszystko się skończyło, i chce to naprawić, przepraszając

Do Ciebie należy decyzja, jak to się potoczy – jeśli on chce porozmawiać, ale Ty nie czujesz się jeszcze komfortowo, poproś go, żeby uszanował Twoje życzenia i dał Ci więcej czasu.

Może mógłby wysłać Ci e-mail z przeprosinami, które przeczytasz w wolnej chwili.

Albo może wolisz całkowicie zakończyć rozmowę, bo nie obchodzi Cię, jak źle się czuje, albo nie chcesz ponownie przeżywać tego, co się stało. To jest Twój wybór!

3. Jego plany dotyczące gry w polu nie wypaliły.

Twój były mógł zakończyć związek, bo chciał być przez jakiś czas samotny.

To się często zdarza i może wynikać z wielu powodów: nigdy nie był naprawdę samotny, jego życie się zmieniło (nowa praca, nowi przyjaciele itp.) i chciał bardziej zbadać swoje możliwości, albo nie był pewien, czy jest gotowy na zaangażowanie.

Oczywiście może to być wiele innych powodów i prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiesz!

Jeśli chciał grać w polu, to prawdopodobnie chciał spotykać się z wieloma dziewczynami i „jak najlepiej” wykorzystać fakt bycia singlem. Tak, myślenie o tym jest bolesne, ale prawdopodobnie taka jest rzeczywistość.

Powodem, dla którego wrócił do domu, jest to, że zdał sobie sprawę, że bycie singlem i spanie z dziewczynami nie było tak fajne, jak sobie wyobrażał.

Może to być przyjemne, ale to także coś zupełnie innego niż bycie w zaangażowanym związku z kimś, na kim ci zależy.

Być może zdał sobie sprawę, że bycie singlem nie jest tak fajne, jak mu się wydawało, i być może teraz znów chce być w związku – z Tobą.

Zastanów się, czy chcesz go przyjąć z powrotem, czy w ogóle jest taka możliwość. Czy nie przeszkadza Ci świadomość, że on się przespał, i czy myślisz, że tym razem rzeczywiście może się udać?

On będzie musiał okazać ci szacunek i dać jasno do zrozumienia, że jesteś jego priorytetem, a nie opcją rezerwową, bo znudziło mu się sypianie z kimś innym!

4. Chce tego, czego nie może mieć.

Wykonałaś klasyczny ruch siłowy po rozstaniu – zapomniałaś o nim, skupiłaś się na sobie i przeszłaś przez emocjonalne i fizyczne uniesienie.

Może jesteś w najlepszej formie w swoim życiu albo wreszcie odważyłaś się ubiegać o tę pracę.

Cokolwiek to jest, on to zauważył. Widzi, że cieszysz się z niezależności, że jesteś szczęśliwy, zdrowy i dobrze prosperujesz – bez niego..

Po pierwsze, jego ego może być z tego powodu nieco nadszarpnięte. Zastanawia się, jak udało Ci się przetrwać bez niego (wiemy, że to intensywne, ale tak naprawdę myślą niektórzy faceci) i może zadać sobie pytanie, czy w jakiś sposób Cię powstrzymywał.

Prawdopodobnie nie czuje się z tym najlepiej, więc może chcieć udowodnić, że to nie ma z nim nic wspólnego, wracając do Ciebie. Jeśli uda Ci się zrealizować swoje cele, kiedy znów będziesz z nim, to chyba nie on był wcześniej problemem, prawda?

Po drugie, nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż były, który poszedł dalej i już cię nie chce. To niezdrowe, jasne, ale to prawda.

Teraz, kiedy nie może cię mieć, a ty tak dobrze sobie radzisz, chce cię odzyskać. Jest zaintrygowany tą nową, niezależną, pewną siebie wersją ciebie i chce z tobą być.

Świadomość, że nie może cię mieć (czy to dlatego, że go rzuciłaś, czy dlatego, że po prostu poszłaś dalej), doprowadza go do szału i jeszcze bardziej podsyca jego pożądanie ciebie.

Jeśli jesteś na tym poziomie, że ruszasz dalej, możesz nie chcieć mieć z nim nic wspólnego! Skupiłaś się na tym, żeby zajść tak daleko, więc czy chcesz ryzykować, że wrócisz do siebie i stracisz wszystkie postępy, które poczyniłaś, pracując nad odbudową siebie?

Tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie..

5. Jego inna opcja nie wypaliła.

Załóżmy, że wasz związek zakończył się, bo dowiedziałaś się, że on cię zdradza. Wasze drogi się rozeszły, on odszedł z kochanką – a teraz po kilku miesiącach znów się pojawił.

Nie trzeba być geniuszem, żeby dojść do wniosku, że z tą drugą kobietą nic nie wyszło..

Jeśli przypadkowo pojawił się ponownie w twoim życiu i jest pełen komplementów, to jest bardzo prawdopodobne, że sprawy z dziewczyną, z którą cię zdradzał, poszły na marne.

Chce Cię odzyskać, bo inna opcja nie wypaliła tak, jak się spodziewał.

I znów musisz się zastanowić, czy odpowiada Ci bycie opcją, a nie priorytetem. On już wybrał kogoś innego niż Ciebie, więc czy czujesz się komfortowo, wracając do siebie, wiedząc, że porzucił Cię dla jakiejś innej dziewczyny?

Czy on naprawdę chce Cię odzyskać, czy chce tylko zabezpieczenia, bo jego ego zostało zniszczone przez kogoś innego?

6. Miał zły związek i zdaje sobie sprawę z tego, co stracił.

Ta kwestia jest podobna do powyższej, ale nieco inna, więc warto ją rozważyć. Być może nie zostawił cię dla kogoś innego, ale znalazł się w innym związku dość szybko po waszym rozstaniu.

Być może zdał sobie sprawę z tego, jak dobrze mu było z tobą, po prostu dlatego, że ten drugi związek był tak okropny. Teraz, kiedy ma coś innego do porównania, może zdać sobie sprawę, jakie miał szczęście z tobą!

Mógł dojść do tego wniosku również bez umawiania się z kimś innym. Mógł po prostu uświadomić sobie, jak bardzo podobało mu się bycie z tobą i jak wspaniały był to związek.

Czas spędzony osobno często daje bardzo potrzebną perspektywę i jasność. Być może kontaktuje się teraz, żeby dać Ci znać, jak bardzo Cię ceni i jak bardzo jest mu przykro, że wcześniej nie zdawał sobie z tego sprawy.

To może być dla Ciebie dobre i możesz być naprawdę wdzięczna za usłyszenie tych rzeczy. Jednak jeśli ten związek ma się udać, będzie musiał konsekwentnie pokazywać Ci, że Cię docenia i żyć według tych wartości. Nie może wrócić do łatwego życia i znów brać cię za pewnik!

7. Powiedzieli mu to jego przyjaciele lub rodzina.

Wszyscy tak mamy. Związek kończy się, z jakiegokolwiek powodu, a po kilku miesiącach Twoi bliscy komentują, że powinieneś spróbować jeszcze raz.

Może mają już dość tego, że wyglądasz na nieszczęśliwego, albo szczerze wierzą, że powinieneś dać sobie jeszcze jedną szansę. Tak czy inaczej, tak właśnie może się stać, jeśli Twój były wrócił po kilku miesiącach.

Być może kilku przyjaciół powiedziało mu, że jesteś najlepszą rzeczą, jaka mu się przytrafiła. Może jego rodzina powiedziała, że powinien spróbować się z Tobą ustatkować, bo byłaś dla niego naprawdę dobra i był z Tobą o wiele szczęśliwszy niż bez Ciebie.

Jest to zdecydowanie coś, co warto rozważyć, jeśli Twój były przypadkowo pojawia się po miesiącach braku kontaktu!

8. Czuje się samotny lub chce podbudować swoje ego.

Wszyscy czujemy się czasem samotni i wielu z nas próbuje leczyć tę samotność, sięgając po swoich byłych.

Jest piątkowy wieczór, wyszliśmy na kilka drinków i jesteśmy teraz sami w domu. Po pijanemu przeglądamy stare zdjęcia z naszym byłym, na których wyglądaliśmy na szczęśliwych, a może nasi przyjaciele są szczęśliwie zakochani, a my zazdrościmy im ich związku.

Tak czy inaczej, czujemy się samotni – dlaczego więc nie wysłać wiadomości do naszego byłego i nie sprawdzić jego nastroju?

On może czuć się przygnębiony – może nadal jest samotny i przez to czuje się nieatrakcyjny. Być może ma nadzieję, że prawisz mu komplementy i sprawiasz, że czuje się lepiej we własnej skórze, tak jak prawdopodobnie robiłaś to, gdy byliście razem.

Może też chcieć, żebyś ty chciała jego – jeśli on wysyła ci wiadomość, a ty cieszysz się na wieść o nim i desperacko pragniesz wrócić do siebie, on będzie czuł się chciany, pożądany i atrakcyjny.

Jeśli tak jest, to może nie być zainteresowany niczym poważnym ani długoterminowym, więc ostrzegaj!

Być może jest po prostu samotny i trochę użala się nad sobą i ma nadzieję, że dasz mu czułość i uwagę, której pragnie.

9. Poświęcił czas na pracę nad sobą.

Jest to jeden z niewielu przypadków, w których uważamy, że przypadkowe pojawienie się eks po kilku miesiącach może być dobrą rzeczą!

Jeśli rzeczywiście poświęcił te kilka miesięcy na pracę nad sobą, to bardzo szanujemy faceta, który to robi.

Być może poświęcił ten czas, by skupić się na sobie, zastanowić się nad swoim zachowaniem w związku i naprawdę skupić się na podjęciu zdrowszych decyzji dotyczących stylu życia.

Jeśli częścią przyczyny waszego rozstania były jego działania lub styl życia, to być może skontaktuje się z Tobą teraz, żeby dać Ci znać, że chce spróbować jeszcze raz i włożył w to odpowiednią pracę.

Na przykład może zerwaliście, bo zaczął brać narkotyki i ciągle przebywać poza domem. Jeśli przestał się tak zachowywać, chce, żebyś o tym wiedziała, bo to może oznaczać, że przyjmiesz go z powrotem.

Może dostał nową pracę, zerwał z niezdrowymi nawykami lub jest gotowy, by naprawdę się z Tobą związać. Chce, żebyś wiedziała, że podjął te kroki w kierunku bycia lepszym partnerem dla ciebie, bo chce, żebyś dała mu kolejną szansę.

Oceń, jak bardzo oboje jesteście zgodni i jak bardzo uważasz, że jest on w stanie poświęcić się nowemu stylowi życia.

Jeśli rzucił palenie trzy dni temu, nie ufaj mu zbyt szybko! Może nie być skłonny do prawdziwie długotrwałych poświęceń, które są konieczne, by wszystko się udało.

10. On chce się tylko spotykać.

Czasami musimy zaakceptować fakt, że nasi byli pojawiają się po prostu dlatego, że chcą uprawiać seks.

Nie musimy tutaj wchodzić w szczegóły, bo wszyscy w pewnym momencie tego doświadczyliśmy!

Jeśli on pisze do ciebie po raz pierwszy od miesięcy , o drugiej w nocy, jest pijany, wiadomości są sugestywne lub flirciarskie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że chce się z tobą przespać.

Jeśli nie masz nic przeciwko temu, żeby się z nim przespać, zrób to. Jeśli nie jesteś pewna, to prawdopodobnie będzie to odmowa.

Nie zadowalaj się seksem z byłym, kiedy możesz wybrać randkę z facetem, który jest tobą naprawdę zainteresowany!

11. Jest zdezorientowany z powodu rozstania.

Jeśli wasze rozstanie było dość nagłe lub dość chaotyczne, jest szansa, że oboje potrzebowaliście trochę czasu, żeby to wszystko sobie poukładać.

Bardzo możliwe, że w tym czasie on uświadomił sobie, że tak naprawdę nigdy nie zrozumiał, dlaczego związek się skończył.

Być może wraca po miesiącach, bo potrzebuje wyjaśnienia. Być może chce porozmawiać z Tobą o tym, co się stało i dlaczego, aby móc to wszystko wyjaśnić i ruszyć dalej.

Jest to bardzo dojrzałe podejście i zdrowy sposób radzenia sobie z problemami, pod warunkiem, że czujesz się komfortowo z taką rozmową.

12. Nie jest pewien, czego chce.

Twój były mógł nawiązać z Tobą kontakt po miesiącach rozstania, bo nie jest pewien, co czuje.

Niekoniecznie chce do siebie wrócić, ale też nie podoba mu się, że nie jesteście razem.

Jeśli czuje się zdezorientowany tym, co się między wami wydarzyło i nie wie, jakiego wyniku chce, może po prostu zaryzykować i sprawdzić, jak zareagujesz

Jeśli jesteś podekscytowana, że się odezwałeś, to znaczy, że ma kolejną szansę na spotkanie z Tobą i może zdać sobie sprawę, że właśnie tego naprawdę chciał.

Podobnie, jeśli jasno powiesz, że nigdy do siebie nie wrócicie, pomoże mu to zaakceptować, że nie jest to już nawet opcja do rozważenia, i w ten sposób dowie się, czego chce.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.