15 sposobów, w jaki wszechświat wysyła ci wiadomości

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Nie jesteś odizolowaną istotą, odciętą od reszty rzeczywistości. Jesteś połączony z wszechświatem na niezliczone, zawiłe sposoby, jak nici oplatające twoją istotę. I właśnie poprzez te nici wszechświat może wysyłać Ci wiadomości.

Bez wątpienia natknąłeś się na wiele z nich w swoim życiu, czasem nawet nie zdając sobie sprawy, czym są. Mogłeś uznać je za przypadek, ale jest duża szansa, że były to znaki od wszechświata, które miały Cię poprowadzić w ten czy inny sposób.

Oto 15 takich sposobów, dzięki którym wszechświat może wysyłać Ci wiadomości.

1. Powtarzające się doświadczenia

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że dzień po dniu przytrafia Ci się to samo?

Być może w krótkim odstępie czasu rozlewasz napój, obtłukujesz palec u nogi lub gubisz telefon – każda z tych rzeczy może mieć głębsze znaczenie, które nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka.

2. Sny

Twój nieświadomy umysł jest tą częścią ciebie, która jest najgłębiej zakorzeniona w szerszym wszechświecie i jest najbardziej otwarta na otrzymywanie wiadomości.

Wiadomości te są często przekazywane za pośrednictwem snów. To właśnie podczas snu dostrajamy się do naszych nieświadomych umysłów na tyle długo, by przyswoić wysyłane wiadomości.

3. Zwierzęta

Świat przyrody ma wiele sposobów na przekazywanie wiadomości od wszechświata, a żaden nie jest ważniejszy niż zwierzęta.

Powtarzające się obserwacje konkretnego zwierzęcia lub jego zachowania mogą być silnym znakiem niespełnionych pragnień lub rzeczy, które mają nadejść. Na przykład ciągłe zauważanie stad ptaków latających wysoko na niebie może być znakiem, że czujesz potrzebę podróżowania i ucieczki na jakiś czas.

4. Wzory liczbowe

Chociaż liczby same w sobie są ludzką konstrukcją, to jednak mogą być formą komunikacji z wszechświatem. Musisz zwracać uwagę na wzory, ponieważ to właśnie w nich można znaleźć wiadomości.

Powtarzające się liczby, takie jak 11:11 lub kolejne liczby, takie jak 1, 2, 3, mogą zawierać ukryte znaczenia; wystarczy je tylko rozszyfrować.

5. Synchroniczność

Bez wątpienia doświadczyłeś tego wielokrotnie – kiedy myślisz o kimś tuż przed jego telefonem, sms-em lub gdy wpadasz na niego osobiście.

Najczęściej jest to znak, że jesteś na właściwej drodze. Jest to sposób, w jaki wszechświat potwierdza, że Twoje myśli są idealnie dopasowane do Twojej przyszłej rzeczywistości. Wszechświat daje Ci wielkie „tak”, aby potwierdzić, że zmierzasz we właściwym kierunku.

6. Gubienie/znajdywanie/łamanie przedmiotów

Nasz związek z rzeczami, które posiadamy, jest silny; widzimy siebie i nasze życie wśród przedmiotów, z którymi żyjemy i wokół których żyjemy.

Nie powinno więc dziwić, że wszechświat może wysyłać wiadomości za pośrednictwem tych przedmiotów. Kiedy coś zgubimy, znajdziemy lub zepsujemy, może to oznaczać różne rzeczy.

Znalezienie czegoś często ma na celu przywrócenie wspomnień w umyśle, podczas gdy złamanie czegoś jest często postrzegane jako znak, że musisz zapomnieć o przeszłości.

7. Powtarzające się słowa/zwroty

Podobnie jak w przypadku powtarzających się doświadczeń w krótkim czasie, kiedy napotykasz na konkretne słowo lub frazę w krótkim czasie, zazwyczaj coś one oznaczają. Może to być bardzo konkretna wiadomość lub coś bardziej subtelnego, ale potraktuj te słowa jako wskazówki, które pomogą Ci się zorientować.

8. Ból i choroba

Ból nie zawsze wynika bezpośrednio z jakiegoś zdarzenia, a choroby nie zawsze mają oczywiste źródło. Jednak nierzadko obie te rzeczy symbolizują coś innego w Twoim życiu.

Miejsce występowania bólu lub rodzaj choroby mogą mieć ukryte znaczenie, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

9. Piosenki/muzyka/słowa

Czy zdarzyło Ci się kiedyś obudzić i od razu w głowie pojawiła się piosenka? A może szedłeś przez życie, gdy nagle usłyszałeś konkretny utwór muzyczny?

Nasze umysły często tworzą złożone skojarzenia między muzyką a naszymi emocjami. Wszechświat może wtedy wykorzystać konkretne piosenki, melodie lub teksty, by przekazać Ci ważne informacje.

10. Pogoda

Pogoda w danym miejscu jest czymś, czego wiele osób doświadcza jednocześnie, więc możesz się zastanawiać, jak to może być wiadomość od wszechświata.

Cóż, to nie pogoda w ogóle jest ważna, ale to, co zauważasz i kiedy zauważasz. Jeśli więc twoją koncentrację przerywa dźwięk gradu na szybach, to znak, że musisz zrobić sobie przerwę od tego, co robisz.

Podobnie, jeśli odczuwasz tęsknotę za określonym rodzajem pogody, może to wiele powiedzieć o twoim stanie umysłu. Jeśli na przykład tęsknisz za burzą, może to oznaczać, że czujesz potrzebę zmycia z siebie ostatnich wydarzeń, oczyszczenia się z nich.

11. Nieoczekiwane spotkania

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spotkać przypadkowo kogoś, kto tak się składa, że jest idealną osobą dla Twojej obecnej sytuacji? Może właśnie zdecydowałeś się rzucić pracę i zostać trenerem personalnym, kiedy na imprezie u znajomego spotkałeś kogoś, kto kilka lat wcześniej zrobił to samo.

Tego typu zdarzenia są często potwierdzeniem przez wszechświat, co jest, a co nie jest właściwą drogą dla ciebie (w zależności od rad udzielonych przez tę osobę).

12. Emocje, które są nie na miejscu

Nasze uczucia mogą być bardzo ważnymi posłańcami, ale jeśli chodzi o przekazywanie wskazówek od wszechświata, największe znaczenie mają te emocje, które wydają się nie na miejscu.

Na przykład, jeśli znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, ale nagle ogarnia Cię niewyjaśniony strach i obawa, może to być dobry powód do zachowania szczególnej ostrożności.

13. Nietypowe/nowe słowa

Może się zdarzyć, że wszechświat stara się przekazać Ci jakąś konkretną wiadomość, dlatego może zdecydować się na wystawienie Cię na działanie nietypowych, nowych lub nowatorskich słów, które sprawią, że zatrzymasz się w miejscu.

Kiedy natkniesz się na słowo, którego znaczenia nie znasz, lub usłyszysz słowo, którego nie słyszałeś od dłuższego czasu, może to być znak, na który powinieneś zwrócić uwagę.

14. Zapachy

W ciągu całego życia nasze umysły kojarzą pewne osoby lub wydarzenia z różnymi zapachami. Możesz nie zdawać sobie sprawy z istnienia tych powiązań, dopóki nie natkniesz się na niespodziewany zapach, który pozostawi w Twoim umyśle silny obraz.

Kiedy napotykasz na te bardziej niezwykłe zapachy, być może wszechświat próbuje Ci przypomnieć o czymś lub o kimś, co ma szczególne znaczenie dla sytuacji, w której się obecnie znajdujesz.

15. Przeczucia

Warto powtórzyć, że twój nieświadomy umysł jest o wiele bardziej zestrojony z uniwersalnymi wibracjami niż twój świadomy. Kiedy więc dowiadujesz się, że jelita są kolejnym potencjalnym posłańcem, na którego należy zwrócić uwagę, wydaje się to naturalne.

Twoje instynkty i intuicja często wyrażają się poprzez uczucie w jelitach, a te uczucia są produktem aktywnego nieświadomego umysłu, który przekazuje wiadomość z zaświatów.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.