10 powodów, dla których pociągają cię starsi mężczyźni

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Czy jesteś młodą kobietą, która ciągle wchodzi w związki ze starszymi mężczyznami?

Czy twoi przyjaciele lub rodzina komentują fakt, że zawsze umawiasz się z mężczyznami ze starszej grupy wiekowej i ciągle pytają cię, dlaczego nigdy nie umawiasz się z kimś w swoim wieku?

Być może zadajesz sobie te same pytania teraz, gdy zauważyłeś wzór w swoim zachowaniu.

Nie mamy wpływu na to, kto jest dla nas atrakcyjny, ale zrozumienie, dlaczego pociągają Cię mężczyźni w określonym wieku, może pomóc Ci lepiej zrozumieć siebie.

Istnieje wiele negatywnych założeń dotyczących umawiania się na randki z osobami spoza swojej grupy wiekowej. Młodsze kobiety, które umawiają się ze starszymi mężczyznami, są nazywane „kopaczami złota”, a ludzie zakładają, że są one ze starszym mężczyzną tylko dla jego pieniędzy. Starsi mężczyźni spotykający się z młodszymi kobietami są określani jako egocentryczni, ponieważ nie chcą się związać z kimś bardziej dojrzałym i zbliżonym do ich wieku.

Nie ma nic złego w byciu w związku z osobą, która nie jest w tym samym wieku co ty. Ludzie powinni mieć prawo do umawiania się i kochania tego, kto ich uszczęśliwia, niezależnie od tego, czego oczekuje od nas społeczeństwo.

Nie zawsze można wyjaśnić, dlaczego kocha się tego, kogo się kocha, i nie powinno się czuć, że trzeba to robić. Jeśli jednak nadal jesteś ciekawa, dlaczego tak bardzo pociągają Cię starsi mężczyźni, czytaj dalej i sprawdź, czy któraś z poniższych kwestii brzmi znajomo.

1. Pragniesz stabilności, której nigdy nie miałeś.

Starsi mężczyźni często symbolizują ideał stabilnego stylu życia. Jest bardziej prawdopodobne, że starszy mężczyzna jest ustatkowany w swojej karierze i ma stabilne finanse, emanuje poczuciem ochrony i pewności jak ojciec oraz opanowaniem kogoś, kto ma swoje życie poukładane.

Jeśli nie miałeś stabilnego lub kochającego dzieciństwa, albo zmagałeś się z finansami lub karierą, by dojść do punktu, w którym jesteś teraz, znalezienie partnera, który może zaoferować ci to poczucie pewności i stabilności, będzie dla ciebie niezwykle atrakcyjne.

W porównaniu z młodszymi mężczyznami, którzy wciąż zastanawiają się, czego chcą od życia, starszy mężczyzna, który wie, czego chce i ustawił się w życiu, może wydawać się bezpieczniejszą i bardziej atrakcyjną opcją, jeśli chodzi o poważny związek.

Jego praca, dom i styl życia są bezpieczne, a będąc z nim, nie będziesz się już bać, że wszystko może się rozpaść w jednej chwili.

Wiesz, na czym stoisz, a świadomość, że masz stabilny styl życia, daje ci poczucie komfortu. Być może będzie mniej miejsca na spontaniczność czy zmiany, ale może masz już dość tego w swoim życiu i najbardziej szukasz w partnerze kogoś, na kim możesz polegać, kto będzie niezawodny i troskliwy.

Jako młodsza kobieta nie ma nic złego w tym, że chcesz być z kimś, kto zapewni ci spokojne życie. Być może wiesz dokładnie, jak będzie wyglądała reszta twojego życia z nim, każdy dzień będzie podobny do następnego, ale dla ciebie to może być dokładnie to, czego ci brakowało.

2. Masz „problemy z ojcem”

Kiedy mówimy o problemach z ojcem, nie musi to oznaczać, że miałeś z nim szkodliwą relację, która zmieniła całe twoje życie.

W rzeczywistości „problemy” mogą być złym sposobem opisania sytuacji, która dotyczy ciebie. Jednak twój pociąg do starszych mężczyzn może mieć coś wspólnego z twoimi interakcjami lub ich brakiem z postacią ojca w twoim dotychczasowym życiu.

Niektóre kobiety zawsze pragnęły czułości ze strony ojca, nie mając go w ogóle w pobliżu lub nigdy nie czując, że są wystarczająco dobre, by zwrócić na siebie jego uwagę.

Ich uczucia związane z brakiem zainteresowania ojca lub jego nieobecnością w ich życiu przejawiają się w preferowaniu starszych mężczyzn, jeśli chodzi o znalezienie romantycznego partnera. Być może szukają kogoś, kto mógłby wejść w rolę ojca, którego im brakowało.

Dla innych może to być coś zupełnie przeciwnego. Być może mieli oni tak bliskie relacje z ojcem i podziwiali go w okresie dorastania, że ich ojciec stał się wyidealizowaną wersją mężczyzny, z którym chcieliby się związać. Ta bliska relacja z ojcem sprawiła, że teraz szukają starszych mężczyzn jako potencjalnych partnerów życiowych, którzy łatwiej wpasują się w rolę opiekuna i autorytetu.

Problem z ojcem oznacza, że twoje postrzeganie roli ojca w twoim życiu w jakiś sposób wpłynęło na to, czego szukasz w mężczyźnie i zmieniło twoje spojrzenie na związki. Szukasz partnera, który będzie w stanie wejść w rolę opiekuna, który zapewni Ci bezwarunkową miłość; kogoś, przy kim będziesz czuł się bezpiecznie i zaopiekujesz się nim.

Jeśli masz wrażenie, że relacja z ojcem miała duży wpływ na Twój wybór partnera, możesz rozważyć porozmawianie z terapeutą o tym, jak i dlaczego tak jest.

Dobrze jest mieć związek z mężczyznami z innej grupy wiekowej, ale powinieneś upewnić się, że dzieje się to z właściwych powodów i że nie próbujesz tylko wypełnić emocjonalnej dziury w swoim sercu, którą jeszcze nie zdążyłeś właściwie załatać.

3. Masz złe doświadczenia z randkami w przeszłości.

Jeśli nie miałaś szczęścia w umawianiu się z mężczyznami w swoim wieku, te doświadczenia mogą wpłynąć na to, jak podchodzisz do swojego obecnego życia miłosnego.

Jeden zły facet nie oznacza, że wszyscy mężczyźni będą tacy sami, ale o jednym złym związku czy doświadczeniu z randkami trudno zapomnieć.

Jeśli masz wrażenie, że nie masz szczęścia do mężczyzn, których do tej pory wybierałaś, możesz spróbować taktyki umawiania się z kimś zupełnie innym niż ci, z którymi byłaś wcześniej.

Jeśli to ich niedojrzałość, brak zaangażowania lub obsesja na punkcie kariery sprawiły, że twój związek z byłym nigdy się nie udał, pomysł umówienia się ze starszym mężczyzną, który jest zupełnym przeciwieństwem tych młodszych, niepewnych typów, może stać się dla ciebie coraz bardziej pociągający.

Kiedy masz już dość mężczyzn, którzy cię zawodzą, możesz pomyśleć, że odpowiedzi na twoje problemy znajdziesz w randkach ze skrajnym przeciwieństwem swojego typowego typu. Twoja tendencja do szukania partnera wśród starszych mężczyzn może wynikać nie tyle z atrakcyjności starszej grupy wiekowej, co z zainteresowania tym, co ci mężczyźni reprezentują: rozwiązaniem Twoich dotychczasowych niepowodzeń w związkach.

Tworzenie związku polega na znalezieniu odpowiedniej osoby we właściwym czasie i zazwyczaj nie jest to tak proste, jak umawianie się na randki z przeciwieństwem mężczyzny, który cię zawiódł. To, że mężczyzna jest starszy, nie oznacza, że jest mądrzejszy, a dla niektórych mężczyzn istnieje powód, dla którego nadal są samotni w późniejszym okresie życia.

Zachowanie otwartego umysłu w kwestii typów mężczyzn, którzy cię pociągają i z którymi mogłabyś się związać, nie jest niczym złym i może pomóc ci znaleźć tę jedyną osobę, której szukasz, starszego mężczyznę czy nie.

4. Starsi mężczyźni wiedzą, czego chcą.

Randki mogą być łamigłówką i zgadywaniem, próbą sprawdzenia, co mężczyzna czuje do Ciebie i czy jest zainteresowany czymś poważnym, czy nie.

To może być męczące, gdy starasz się nie sprawiać wrażenia zbyt chętnego, a jednocześnie upewniasz się, że jesteś wystarczająco zainteresowany. Do tego dochodzi jeszcze ból głowy związany z próbą ustalenia, czy mężczyzna myśli poważnie o związku z Tobą, czy też jest w tej grze randkowej tylko dla zabawy.

Martwisz się, że bycie szczerym w kwestii pragnienia poważnego związku może wywierać zbyt dużą presję na osobę, z którą się spotykasz. Jednocześnie chcesz wiedzieć, czy oboje jesteście zgodni co do kierunku, w którym zmierzacie.

Próba poradzenia sobie z tymi niepewnymi dylematami może być powodem, dla którego niektóre młodsze kobiety bardziej pociągają starszych mężczyzn. Starsza grupa wiekowa prawdopodobnie będzie bardziej otwarta i szczera w kwestii tego, czego chce i w jakim kierunku ma zmierzać wasz związek.

Mężczyzna, który jest w zaawansowanym wieku, ma prawdopodobnie większe doświadczenie w związkach niż ty czy inni mężczyźni w twoim wieku. Jest bardziej prawdopodobne, że starszy mężczyzna będzie wiedział, jakiego typu partnera szuka, ponieważ miał kilka lat więcej na przemyślenia i będzie wiedział, kiedy znajdzie w tobie coś wyjątkowego.

Starszy mężczyzna może mieć mniejszą skłonność do angażowania się w randkowe gierki umysłowe. Prawdopodobnie ma bardziej tradycyjne podejście do randek – mniej swipingu, a więcej faktycznej rozmowy. Nie chce tracić czasu na ukrywanie swoich uczuć do Ciebie.

Takie pewne siebie, szczere podejście może być o wiele bardziej atrakcyjne dla młodszej kobiety, która czuje, że wie, czego chce od związku i ma już dość oklepanych mężczyzn w jej wieku.

Starszy mężczyzna, który wie, czego chce i nie boi się tego powiedzieć, może być dokładnie tym, kogo potrzebujesz, by zwalić cię z nóg i wreszcie zostawić za sobą niepewność i rozczarowania współczesnych randek.

5. Starsi mężczyźni sprawiają, że czujesz się pożądana.

Nie ma nic złego w chęci poczucia, że twój partner cię uwielbia i uważa za najbardziej pożądaną kobietę w pokoju.

Starsi mężczyźni mogą być nie tylko bardziej tradycyjni w swoim podejściu do zapewniania i chronienia swojej małżonki, ale jeśli są bardziej zaawansowani wiekowo, to nie możesz nie czuć, że wszystkie oczy zwrócone są na ciebie jako młodą, olśniewającą lepszą połowę.

Nawet jeśli mężczyzna jest jeszcze atrakcyjny fizycznie, to nawet jeśli jest starszy, może komentować piękno twojej młodości w porównaniu z jego bardziej zaawansowanym wiekiem i dać ci poczucie, że nikt nie może się z tobą równać.

Kontrast między tobą a kobietami w jego wieku sprawi, że on będzie bardziej doceniał ciebie, twoją młodość i energię. Przebywanie ze starszym mężczyzną, który docenia cię i jest tobą zauroczony, ponieważ sprawiasz, że czuje się młody, sprawi, że bardziej docenisz jego uwagę i poczujesz się przez to bardziej pożądana.

Miło jest czuć, że twój partner uważa cię za najbardziej atrakcyjną osobę w pokoju. Wiedza, że jesteś z kimś, kto cię uwielbia, daje ci poczucie, że jesteś najlepszą wersją samego siebie, kiedy jesteś z nim.

6. Starszy mężczyzna może zaoferować lepszy styl życia niż ten, który masz.

Nie bez powodu kobiety, które widziane są w związkach ze starszymi mężczyznami, a nie z mężczyznami w ich wieku, nazywane są „kopaczami złota”

Zakłada się, że te kobiety są ze starszymi mężczyznami tylko ze względu na pieniądze i styl życia, który mogą zaoferować, kiedy żyją, i szansę na odziedziczenie ich pieniędzy, kiedy ich nie będzie. Ich atrakcyjność dla bogactwa i wygodnego stylu życia oznacza, że są w stanie zignorować różnicę wieku i brak atrakcyjności fizycznej, którą mogłyby znosić ze starszym partnerem.

Chociaż nazywanie go „poszukiwaczem złota” jest skrajnym i obraźliwym określeniem tej sytuacji, dla niektórych kobiet fakt, że starszy mężczyzna prawdopodobnie ma większy dochód do dyspozycji oraz bardziej ustabilizowany i wygodny styl życia, jest częścią ich atrakcyjności.

Mężczyźni ci są na dalszym etapie kariery, są bardziej obrotni finansowo i chcą cieszyć się lepszymi rzeczami w życiu.

Nie oszczędzają już na pierwszą nieruchomość ani nie próbują ugruntować swojej kariery poprzez wyczerpujące godziny pracy. Są w takim miejscu w swoim życiu, że cała praca, którą włożyli, gdy byli młodsi, teraz w końcu się opłaca i zarówno oni, jak i ty możecie cieszyć się korzyściami z tego płynącymi.

Być może, jako młodsza kobieta, masz problem z tym, by pozwolić sobie na styl życia, którym chciałabyś się cieszyć, i martwisz się o pokrycie czynszu, oszczędzanie na dom czy utrzymanie pracy. W takim przypadku łatwo jest przyciągnąć kogoś, kto ma swoje życie zaplanowane i jest na etapie, na którym nie musi martwić się o pieniądze i może pozwolić sobie na luksusy, na które sama nie byłabyś w stanie sobie pozwolić.

Bycie ze starszym mężczyzną, który może pozwolić sobie na lepszy styl życia, nie musi oznaczać, że pociągają cię tylko jego pieniądze. Jest coś atrakcyjnego w kimś, kto „osiągnął sukces” w swoim życiu – ciężko pracował i teraz zbiera nagrody, a ty to w nim cenisz.

Bycie ze starszym mężczyzną jako młodsza kobieta oznacza, że omijają Cię lata ciężkiej pracy i poświęcenia, które doprowadziły ich do miejsca, w którym są teraz, a które być może w przeciwnym razie odbiłyby się na Waszym związku. Zamiast tego spotykasz ich w takim momencie życia, kiedy są gotowi na partnera i chcą być z kimś, z kim będą mogli dzielić swoje życie i cieszyć się tym, co mają.

7. Starszy mężczyzna jest przygotowany na to, co wymaga związek.

Jednym z głównych problemów związanych z umawianiem się z mężczyznami w podobnym wieku jest fakt, że prawdopodobnie będziesz jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym, poważnym związkiem, w jakim się znajdą.

To z Tobą będą popełniać wszystkie błędy, to z Tobą będą musieli radzić sobie z niedojrzałością i problemami związanymi z zaangażowaniem, to z Tobą będą się kłócić i przeżywać rozczarowania, które w przyszłości ukształtują ich na lepszych partnerów, o których wiesz, że mogą być.

Wchodzenie w związek ze starszym mężczyzną jako młodsza kobieta oznacza, że wchodzisz w związek z kimś, kto popełnił już większość swoich błędów. Doświadczyli oni więcej miłości przez lata i wyciągnęli już wnioski ze złamanego serca.

Starszy mężczyzna ma dojrzałość, której brakuje młodszym, a która przychodzi dopiero z czasem i doświadczeniem. Jest bardziej prawdopodobne, że są na takim etapie życia, że szukają poważniejszego partnera. Mają ugruntowaną pozycję i poświęcili czas na poszukiwanie odpowiedniej osoby, a ich przeszłe doświadczenia i nieudane związki dają im znacznie jaśniejszy obraz tego, kto to może być.

Mając większe doświadczenie w związkach, starsi mężczyźni rozumieją, ile wysiłku i cierpliwości potrzeba, by stworzyć udany i pełen miłości związek.

Ich zrozumienie kobiet będzie naturalnie pełniejsze dzięki doświadczeniu zdobytemu przez lata, co sprawi, że będą bardziej wyrozumiałymi i zaangażowanymi partnerami, których nie odstraszy pierwsza oznaka konfliktu.

Umawiając się ze starszym mężczyzną, umawiasz się z gotowym produktem. Oczywiście nadal będziecie mieć swoje wzloty i upadki, ale będą one rozwiązywane w bardziej przemyślany i dojrzały sposób.

8. Starsi mężczyźni wiedzą, czego chcą kobiety, zarówno w sypialni, jak i poza nią.

Będąc młodszą kobietą w związku ze starszym mężczyzną, korzystasz ze wszystkich rzeczy, których nauczyły go dodatkowe lata.

Jeśli mężczyzna miał czas, by przeżyć więcej związków lub kilka związków w dłuższym okresie czasu, to będzie miał więcej okazji, by poznać, jak kobiety myślą i reagują oraz czego chcą w sypialni.

W przeciwieństwie do młodszych mężczyzn, którzy mają mniejsze doświadczenie w związkach, starszy mężczyzna powinien mieć pewność siebie, którą daje czas, by wiedzieć, jak być dobrym towarzyszem i wspierać swoją partnerkę zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Jeśli jesteś zmęczona przebywaniem z mężczyznami, którzy nie znają się na kobiecym ciele, są samolubni w łóżku lub po prostu nie rozumieją emocjonalnych potrzeb kobiety, to związek ze starszym mężczyzną, który ma doświadczenie, jakiego oczekujesz od partnera, będzie bardziej atrakcyjną opcją.

Twoja młodość i energia w porównaniu z kobietami w jego wieku oraz jego pewność siebie i doświadczenie oznaczają, że wasze życie seksualne może być o wiele bardziej satysfakcjonujące i przyjemne niż z partnerami w waszym wieku. Jego cierpliwość i wyrozumiałość zapewni ci wsparcie emocjonalne, którego potrzebujesz.

9. Starsi mężczyźni nie boją się małżeństwa.

Dla wielu młodszych mężczyzn idea małżeństwa jest czymś, co będą rozważać w odległym czasie. Jeśli boją się zobowiązań, będą unikać tego tematu, być może całkowicie unikając bycia w monogamicznym związku lub stale oszukując swoich partnerów, ponieważ myśl o związaniu się z jedną osobą na resztę życia wydaje im się przytłaczająca.

Kobiety natomiast muszą żyć z ciągłą świadomością ograniczeń, jakie stawiają im zegary ich ciała. Jeśli chcą mieć dzieci, nie mają tyle czasu, żeby czekać z zaangażowaniem się w związek.

Pomijając dzieci, co zrobić, jeśli nie jesteś zainteresowany randkami i chcesz znaleźć kogoś, kto się w pełni zaangażuje?

Starsi mężczyźni mogli kiedyś być tymi niezobowiązującymi facetami, wśród których czujesz się teraz otoczony. Przeszli już jednak ten okres w swoim życiu, kiedy chcieli uwolnić się od odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą poważny związek.

Mieli te dodatkowe lata, żeby przepracować swoje problemy z zaangażowaniem i mogą być teraz bardziej gotowi na ustatkowanie się w małżeństwie lub monogamicznym związku.

Jeśli wiesz, że małżeństwo jest tym, czego chcesz i masz dość mężczyzn w twoim wieku, którzy cię zawodzą, starszy mężczyzna, który jest w takim momencie swojego życia, że jest gotowy, by się ustatkować i cieszyć się komfortem, jaki może przynieść współmałżonek, naturalnie stanie się typem osoby, do której będziesz dążyć, ponieważ jest po tej samej stronie co ty.

Nie można powiedzieć, że wszyscy młodsi mężczyźni boją się zobowiązań, ani że wszystkie młodsze kobiety chcą wyjść za mąż lub znaleźć poważny związek. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że starszy mężczyzna, który ma przyjaciół i rodzinę, którzy już się ustatkowali, będzie traktował priorytetowo znalezienie stałego partnera o wiele bardziej niż młodszy mężczyzna, którego wszyscy przyjaciele są tacy jak on – samotni i wolni.

Jeśli czujesz się gotowy do zaangażowania i trudno Ci znaleźć partnera, który chce zrobić to samo, starszy mężczyzna, który wie, czego chce i ceni wszystko, co może dać partner, może być dla Ciebie bardziej atrakcyjną opcją, mimo różnicy wieku.

10. Starsi mężczyźni są bardziej gotowi na założenie rodziny.

Będąc na późniejszym etapie życia, mężczyzna w bardziej zaawansowanym wieku niż ty będzie miał okazję zrobić wiele rzeczy, które chciał zrobić wcześniej, bez obowiązków związanych z dziećmi i żoną.

Jeśli jesteś osobą, która chce mieć dzieci w młodszym wieku lub jest świadoma swojego zegara i chce zacząć budować własną rodzinę, to może być Ci trudno spotkać mężczyznę w swoim wieku, który czuje to samo.

Dzieci to największe zobowiązanie, jakie możesz podjąć. Są obciążeniem finansowym i wiążą się z odpowiedzialnością, jaka wiąże się z przyjściem na świat człowieka.

W obliczu tej presji i odpowiedzialności wielu młodszych mężczyzn może postrzegać dzieci jako coś, co można rozważyć w późniejszym okresie życia, a nie teraz.

Jeśli jednak jesteś kimś, kto nie chce czekać z posiadaniem dzieci, to mogą Cię zainteresować starsi mężczyźni, którzy są bardziej skłonni zapewnić Ci rodzinę, której pragniesz właśnie teraz.

Mężczyzna starszy od Ciebie będzie miał szansę na zdobycie większej ilości doświadczeń bez presji, że musi być przy żonie i dzieciach. Teraz, na późniejszym etapie życia, nie tylko może być w stanie zapewnić bezpieczeństwo finansowe, którego wymaga założenie rodziny, ale także może być bardziej gotowy do rozpoczęcia podróży, jaką jest założenie rodziny. Cieszyli się swoją młodością, ale teraz chcą czegoś więcej od życia w późniejszym wieku.

Jeśli szukasz kogoś, kto jest gotowy być dobrym partnerem i ojcem, to chcesz być z kimś, kogo nie przeraża odpowiedzialność za rodzinę i kto jest gotowy na wyzwanie, jakim jest rodzicielstwo. Potrzebujesz kogoś, kto rozważył wzloty i upadki, jakie nieuchronnie przyniesie życie rodzinne, i nadal chce wyruszyć w tę podróż razem z Tobą.

Młodsza kobieta może czuć się bardziej komfortowo, zakładając rodzinę ze starszym mężczyzną, ponieważ jest on w końcu gotowy do zaangażowania się w bycie ojcem i nie będzie zawsze tęsknił za wolnością, z której zrezygnował, by nim zostać.


Bycie atrakcyjnym dla starszego mężczyzny jako młodsza kobieta nie powinno być czymś, czym się martwisz.

Twoje preferencje w związku romantycznym należą tylko do Ciebie i nie musisz ich nikomu tłumaczyć ani usprawiedliwiać. Dopóki jesteś szczęśliwy, tylko to się liczy.

Jeśli obawiasz się, że wybór starszego mężczyzny może wpłynąć na reakcję Twoich przyjaciół i rodziny na Ciebie i Twojego partnera, nie przejmuj się. Jeśli Twoim bliskim naprawdę zależy na Twoim szczęściu, to wszyscy znajdą sposób, żeby to pogodzić.

Pociąganie przez starszego mężczyznę może wynikać po prostu z tego, że chcesz czegoś więcej niż mężczyźni w twojej grupie wiekowej. Twoja dojrzałość przewyższa dojrzałość ludzi w twoim wieku i bardziej identyfikujesz się ze stylem życia i celami kogoś na późniejszym etapie życia.

Niezależnie od przyczyny, nie powinieneś czuć się źle z powodu tego, co czujesz. Twoje związki to twoja sprawa i nikt inny nie powinien mieć prawa mówić ci, jak powinieneś się czuć, ani cię za nie oceniać.

Wybór odpowiedniego partnera polega na znalezieniu kogoś, kto sprawi, że będziesz szczęśliwy i wydobędzie z Ciebie to, co najlepsze. Niezależnie od tego, kto to jest, niezależnie od wieku, po prostu trzymaj się go i ciesz się życiem u jego boku.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.