Jak rozpoznać, że dziewczyna Cię lubi: 25 wyraźnych znaków

Ostatnia aktualizacja: 1 października, 2022

Opublikowano:

Czy ona mnie lubi?

To pytanie, które bez wątpienia pojawiło się w głowie prawie każdego mężczyzny w pewnym momencie jego życia.

W końcu jaki jest lepszy sposób na uniknięcie krępujących momentów niż sprawdzenie, co czuje dziewczyna, zanim zasygnalizujesz swoje romantyczne zainteresowanie?

Jednak kobiety czasami są trudne do rozgryzienia, nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko jest oczywiste dla faceta, w którym się zakochujemy.

I powiedzmy sobie szczerze, że mężczyźni często nie są zbyt dobrzy w odczytywaniu znaków.

Zwłaszcza gdy wasz osąd jest zamglony przez małe serduszka pływające przed waszymi oczami, gdy patrzycie na kogoś, kto naprawdę wam się podoba.

Niezależnie od tego, czy podoba Ci się ona i nie jesteś pewien, czy powiedziałaby „tak”, gdybyś ją zaprosił na randkę, czy też już się umówiliście, ale nie jesteś pewien, czy ona jest chętna do kontynuowania znajomości, czytanie dziewczyny może być trochę jak pole minowe.

Kluczem jest obserwowanie określonych zachowań i innych wskazówek, które wskazują na jej wzajemne przyciąganie się do Ciebie.

Niektóre z nich mogą być subtelne, inne graniczą z flirtem, ale oto kilka widocznych oznak, że ona jest w Tobie zakochana.

1. Zauważasz, że ona się na Ciebie patrzy

Kiedy podoba nam się jakiś facet, będziemy go często obserwować, czy nam się to podoba, czy nie, i prawdopodobnie nie będziemy tego dobrze ukrywać. Jeśli patrzysz na nią i widzisz, że się gapi, to dobry znak.

Jeśli uśmiechnie się do ciebie, gdy wasze oczy się spotkają, lub jeśli odpowie na twój uśmiech, odwzajemniając go, to jeszcze bardziej pozytywny znak. Zwłaszcza jeśli jest to jeden z tych słodkich, nieśmiałych uśmiechów, który pojawia się, gdy zostałeś przyłapany na gapieniu się.

W końcu trudno jest ukryć swoje prawdziwe uczucia w chwili, kiedy nie jest się na to przygotowanym.

Z drugiej strony, ponieważ nie ma nic, co nie byłoby sprzeczne, innym znakiem (zwłaszcza jeśli jeszcze nic między wami nie zaszło) jest to, że ona dosłownie nigdy na ciebie nie patrzy.

Będzie starannie unikać Twojego spojrzenia, bo nie chce być zbyt oczywista.

2. I szuka Cię

Jeśli ona wchodzi do pokoju i wie, że tam będziesz, obserwuj, czy jej oczy szukają Cię po wejściu.

Nawet jeśli nie podejdzie do Ciebie i zamiast tego pójdzie do swoich przyjaciół, to fakt, że sprawdza, czy tam jesteś, jest bardzo dobrym znakiem, bo oznacza, że nie zapomniała o Tobie.

Te małe spojrzenia sygnalizują, że ona przygotowuje się psychicznie na interakcję z Tobą w późniejszym czasie.

3. Zaczyna traktować Cię inaczej

Jeśli znasz ją od jakiegoś czasu jako przyjaciela, a ona nagle zaczęła coś do Ciebie czuć, musiałaby być niesamowitym aktorem, żeby powstrzymać zmianę swojego zachowania wobec Ciebie.

Jeśli wcześniej mieliście dość bliską, czułą relację, a ona nagle przestała cię dotykać lub zaczęła traktować cię inaczej niż innych facetów, których oboje znacie, to prawdopodobnie coś jest nie tak.

Być może nie czuje się już tak swobodnie, bo w głębi serca chce czegoś więcej.

Może chcieć być twoją dziewczyną, ale istnieje duża szansa, że martwi się również odrzuceniem lub zrujnowaniem doskonałej przyjaźni.

4. Odpowiada na Twoje wiadomości

Znowu, to zależy od dziewczyny, ale generalnie, jeśli kogoś lubimy, to dość szybko odpisujemy na jego wiadomości.

Chyba, że wdałeś się w okropną „grę” polegającą na odpowiadaniu dopiero po trzech dniach i udawaniu braku zainteresowania, wtedy ona będzie się tego trzymać, bo większość dziewczyn nie chce sprawiać wrażenia „gorliwych”.

Chociaż niektórzy ludzie dobrze się bawią w takie gry, większość dziewczyn nie ma na nie czasu. Jeśli będziesz grał dalej, ona prawdopodobnie szybko straci zainteresowanie, więc na miłość boską przestań się wygłupiać i odeślij jej SMS-a.

5. Wygląda na zdenerwowaną

Kiedy spotykacie się po raz pierwszy, czy ona ma problemy z językiem? Czy z trudem przychodzi jej wymyślanie tematów do rozmowy?

Nie jest pewna, jak się z Tobą przywitać? Czy powinien to być uścisk dłoni? Uścisk? Pocałunek w policzek? Pocałunek w oba policzki? A może po prostu stoi tam niezręcznie?

Jeśli kobieta Cię lubi, będzie miała motyle w brzuchu, gdy zobaczy Cię po raz pierwszy, a to może oznaczać, że jej mózg bierze krótki urlop.

Wkrótce powinna zrelaksować się w Twoim towarzystwie, ale początkowe zdenerwowanie jest pewnym znakiem, że jest zainteresowana.

6. Jest wrażliwa na dotyk

Niektóre dziewczyny czują się niekomfortowo, gdy kontaktuje się z nimi publicznie, więc to nie zawsze ma zastosowanie, ale generalnie, jeśli ona jest w Tobie zakochana, to znajdzie sposób, żeby Cię dotknąć, nawet jeśli będą to tylko drobne gesty.

Dotykanie Twojego ramienia jest zdecydowanie dobrą wskazówką, ponieważ jest celowe i zaskakująco intymne. Może też flirtować w inny fizyczny sposób, na przykład zabawnie uderzając Cię lub będąc bardziej bezpośrednią, jeśli jest pewna siebie i bardzo Cię pociąga.

7. Planuje

Nie ma nic bardziej denerwującego niż rozstanie z facetem, który Ci się podoba, bez żadnego jasnego pomysłu na kolejne spotkanie.

Jeśli nie zależy jej na ponownym spotkaniu z Tobą, to prawdopodobnie nie będzie się wypowiadać, ale jeśli jest Tobą zainteresowana, to może zaproponować pewne dni lub godziny, w których jest wolna na kolejną randkę.

Upewnij się, że skorzystasz z którejś z tych propozycji i ustalisz plan, bo inaczej ona może pomyśleć, że nie jesteś zainteresowany ponownym spotkaniem.

Ustalenie planów daje jej pewność, że jeszcze się spotkamy i oznacza, że nie musi czekać, aż ty złożysz jej propozycję.

8. Jej przyjaciele zachowują się inaczej

Jeśli jej się podobasz, to jest szansa, że jej przyjaciele o tym wiedzą i będą reagować w sposób, który to odzwierciedla.

Być może zostawią was samych, kiedy się do niej zbliżysz, a może będą dawać drobne wskazówki, kiedy będą z tobą rozmawiać.

Tak czy inaczej, przyjaciele często są mniej subtelni w tej kwestii i dają bardzo dobre wskazówki co do uczuć samej dziewczyny.

Mogą nawet powiedzieć Ci wprost, że ona Cię lubi – jeśli masz szczęście!

9. Śmieje się i uśmiecha

Jeżeli wiesz, że Twoje żarty są kiepskie, a ona nadal się z nich śmieje, to jest to doskonały znak, że się w Tobie podkochuje.

Przebywanie w pobliżu faceta, który nam się podoba, na ogół wprawia nas w dobry nastrój i może sprawić, że będziemy bardzo rozchichotani, więc uśmiechy i śmiech to doskonałe znaki.

Szukaj dużych uśmiechów, które sprawią, że jej oczy również będą błyszczeć, a będziesz wiedział, że masz szansę.

10. Nawiązuje z Tobą kontakt wzrokowy

W kulturze zachodniej nie potrafimy nawiązywać kontaktu wzrokowego, więc jeśli już spotykamy się z czyimiś oczami, to zazwyczaj robimy to bardzo świadomie.

Kontakt wzrokowy jest zaskakująco intymny, więc jeśli ona spotyka się z Tobą i utrzymuje Twoje spojrzenie, to jest to bardzo dobry znak.

Co więcej, jeśli zauważysz, że jej źrenice rozszerzają się, kiedy do Ciebie mówi, to jest to kolejny znak, że jest Tobą zainteresowana.

11. Oblizuje wargi

Lizanie warg to nieświadomy sygnał, że podoba Ci się to, co widzisz. I nie mówimy tu o wielkich gestach oblizywania ust, które są wyrazem skrajnej zalotności..

…mówimy o tych małych, wężowych ruchach języka, które zwilżają nasze usta w gotowości do rozmowy, a może nawet do pocałunku.

12. Ona się rumieni

Czasami możesz powiedzieć lub zrobić coś, co sprawi, że jej policzki staną się różowe lub nawet jaskrawo czerwone. Ten rumieniec ma mniej wspólnego z zażenowaniem, a bardziej z podnieceniem i zdenerwowaniem.

Jeżeli flirtujesz z nią i widzisz, że te szkarłatne odcienie pojawiają się na jej policzkach, to znak, że ona może ukrywać prawdziwe uczucia do Ciebie.

13. Upiększanie się

Jeśli dziewczyna Cię lubi, będzie chciała wyglądać jak najatrakcyjniej, gdy będziesz w pobliżu. Dlatego będzie sprawdzać swoje włosy, poprawiać makijaż i dopasowywać swoje ubrania do właściwych pozycji.

Może regularnie zakładać włosy za ucho, gdy rozmawiacie, albo nakładać błyszczyk na usta podczas przerwy w łazience. Te oznaki mogą być subtelne, ale jeśli jesteś spostrzegawczy, będziesz w stanie je zauważyć.

14. Jej ciało jest zwrócone w Twoją stronę

Kiedy jesteśmy naprawdę zainteresowani tym, co ktoś ma nam do powiedzenia, nie skupiamy się tylko na nim wzrokiem, ale zwracamy całe ciało w jego stronę.

Jeśli jej ramiona są zwrócone prostopadle do ciebie, to znaczy, że naprawdę skupia na tobie swoją uwagę. Ważne jest też, by obserwować jej stopy, bo jeśli są skierowane w dal, może się wahać, czy w pełni się zaangażować.

Jej język ciała będzie otwarty, zapraszający i ciepły. Na pewno nie będzie miała skrzyżowanych rąk. Może też stać nieco wyżej i cofnąć ramiona, żeby odsłonić więcej szyi.

15. Podchodzi trochę bliżej

Jeżeli dziewczyna jest w Tobie zakochana, to prawdopodobnie pochyli się, kiedy będziecie rozmawiać, albo nawet zrobi pół kroku w Twoją stronę, żeby w pełni zaangażować się w rozmowę.

Ponieważ skutecznie narusza to granice Twojej przestrzeni osobistej, jest to dość intymna rzecz. Pokazuje jednak zainteresowanie tym, co mówisz i jej wysoki poziom komfortu w pobliżu ciebie.

16. Pochyla lub opuszcza głowę

Kolejną rzeczą, którą ona może robić, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, jest lekkie przechylanie głowy na jedną stronę, kiedy rozmawiacie. Wyraża to zainteresowanie i pokazuje, że jest otwarta na to, co mówisz.

Przechylaniu głowy może towarzyszyć lekkie opadanie brody w kierunku ziemi. W rezultacie jej wzrok jest skierowany ku górze, na Twoją twarz, co powoduje obniżenie linii szczęki i nadaje jej klasyczne spojrzenie psa.

Jest to nieco uległe spojrzenie, które pokazuje bezbronność i przemawia do opiekuńczej natury mężczyzny.

17. Naśladuje twoje gesty i język

My, ludzie, naturalnie naśladujemy to, co robią inni, jeśli chcemy się im przypodobać. Może to mieć miejsce wśród przyjaciół, a nawet w biznesie, ale jest szczególnie widoczne na randkach.

Jeśli więc zauważysz, że ona naśladuje twoje gesty, język ciała lub to, co mówisz, to jej podświadomy umysł ujawnia swoją atrakcyjność wobec ciebie.

18. Zapamiętuje rzeczy, które mówisz

Jeśli ona Cię lubi, prawdopodobnie będzie Cię słuchać.

Jeśli wspomniałeś o imieniu psa swojej ciotki lub o urodzinach swojego młodszego brata, a ona to pamięta, to dowód na to, że wsłuchuje się w każde twoje słowo i jest autentycznie zainteresowana tym, co jej mówisz, a nie odpływa.

Nie oceniaj nas zbyt surowo, bo niektórzy z nas mają fatalną pamięć (jesteśmy tylko ludźmi), ale jeśli ona pamięta drobne rzeczy, które powiedziałeś, to znaczy, że jest zainteresowana.

19. Będzie zadawać Ci pytania

Nie tylko wysłucha tego, co masz do powiedzenia, ale będzie drążyć temat, zadając Ci pytania.

Chce poznać prawdziwego Ciebie, żeby ocenić, czy jesteś materiałem na chłopaka.

Próbuje dowiedzieć się, czy istnieje między nami więź, więc przygotuj się na trochę flirtu, który będzie dotyczył głównie Ciebie.

Będzie chciała się dowiedzieć, jakie macie wspólne zainteresowania i jakie szkielety kryją się w twojej szafie.

20. Może mówić o bardziej osobistych, intymnych rzeczach

Może nie od razu, ale w miarę jak będziecie się poznawać i czuć się bardziej komfortowo, ona może kierować rozmowę na tematy, które świadczą o poziomie intymności lub wrażliwości.

Mogą to być wasze marzenia, obawy, przekonania, preferencje dotyczące dzieci, a nawet ból serca lub trauma z jej przeszłości.

Fakt, że otwiera się przed Tobą, świadczy o tym, że poważnie traktuje ten rozkwitający związek.

21. Poświęca Ci całą swoją uwagę

Kiedy rozmawiacie, ona odkłada telefon, ignoruje mijane przeszkody i skupia swoją energię na Tobie.

W ten sposób pokazuje, że jest zainteresowana tym, co masz do powiedzenia i że twoje słowa coś dla niej znaczą.

I nie będzie tylko słuchała odpowiedzi, jak to robi wiele osób podczas zwykłej rozmowy, jej odpowiedzi będą przemyślane, będą okazywały zainteresowanie i sprawią, że poczujesz się wysłuchany.

22. Komplementuje Cię

Jeśli kobieta chce, żebyś miał to ciepłe, szczęśliwe uczucie, kiedy jesteście razem, może dać ci komplement lub powiedzieć o tobie inne miłe rzeczy.

Może pozytywnie wypowiadać się o tym, co masz na sobie lub o innych aspektach twojego wyglądu. Może też wspomnieć o czymś, co zrobiłeś, a co zrobiło na niej szczególne wrażenie.

Niezależnie od kontekstu, jeśli mówi o tobie miłe rzeczy, to dobry znak, że chce, byś ją polubił.

23. Wskazuje lub ujawnia, że jest samotna

Jeśli nie znasz dziewczyny i poznałeś ją na imprezie, w barze lub przez znajomych, możesz się zastanawiać, jaki jest jej status związku.

Ale jeżeli ona jest zainteresowana Tobą na tym poziomie po tym, jak Cię trochę pozna, to jest szansa, że znajdzie sposób, żeby dać do zrozumienia, że jest obecnie wolna i samotna.

Jeśli poruszy ten temat, jest to jeden z najmocniejszych znaków, że podoba jej się to, co widzi. Gdyby tak nie było, nie byłoby powodu, by poruszać tak osobisty szczegół.

Co więcej, będzie bardzo uważna na Twoją reakcję, aby ocenić, czy Ty też jesteś samotny i jakie są Twoje emocje związane z nią.

24. Dotyka jakiegoś przedmiotu w dłoniach

To jest trochę trudne, bo kobieta trzymająca coś w rękach może oznaczać bardzo różne rzeczy.

Kluczem do rozgryzienia tego jest obserwowanie, jak trzyma ten przedmiot i jak na niego reaguje. Czy pieści to, czy trzyma to mocno? Czy skupia się na tym przedmiocie, czy też jej ręce poruszają się podświadomie?

Jeśli na przykład trzyma w ręku napój i delikatnie miesza go, utrzymując jednocześnie kontakt wzrokowy z Tobą, to najprawdopodobniej jest to znak, że jest zrelaksowana i otwarta na Ciebie jako osobę.

Z drugiej strony, jeśli trzyma torebkę na wysokości talii i często odwraca wzrok, stara się utrzymać fizyczną barierę między Tobą a nią, ponieważ nie jest zainteresowana lub nie czuje się wystarczająco komfortowo w Twojej obecności.

25. Wszystko tkwi w szczegółach

W większości przypadków dziewczyny są bardzo zorientowane na szczegóły.

Wielkie, efektowne gesty mają swoje miejsce (nigdy nie będziemy narzekać, jeśli facet zabierze nas na mini-wycieczkę do Paryża…), ale kiedy dziewczyna chce pokazać, że kogoś lubi, zrobi to raczej poprzez małe szczegóły niż coś wielkiego.

Może ugotować ci obiad, może kupić ci coś małego i głupiego, może zrobić coś miłego na twoje urodziny..

Jeśli robi coś, co wymaga raczej zainwestowania czasu niż pieniędzy, to na pewno jest w tobie zakochana i stara się to pokazać.


Szukaj powtarzających się sygnałów

Zauważenie kilku z tych znaków jest oczywiście bardzo pomocne, kiedy próbujesz dowiedzieć się, czy dziewczyna lubi Cię jako kogoś więcej niż tylko przyjaciela, ale obraz staje się tym bardziej wyraźny, im więcej razy zobaczysz te znaki.

W pojedynkę te znaki mogą być błędnie interpretowane jako coś więcej niż są. Jednak za każdym razem, gdy je dostrzeżesz, będziesz miał coraz większą pewność co do jej prawdziwych uczuć wobec Ciebie.

Lubisz jej plecy?

Jeśli ona daje Ci wszystkie właściwe sygnały, musisz je odwzajemnić, żeby mieć pewność, że nie jest w tym osamotniona. Będzie Cię uważnie obserwować w poszukiwaniu znaków, tak samo jak Ty ją.

Dotykaj jej, uśmiechaj się, śmiej się z jej żartów i – to bardzo ważnepowiedz jej, że ją lubisz (bez poczucia, że jest to niezręczne)

Nikt nie jest skłonny długo znosić nieodwzajemnionej miłości, a nawet jeśli ona zaczyna Cię lubić, to na pewno będzie potrzebowała zachęty, zanim pozwoli sobie na zakochanie się.

Avatar
O Lena Kamiński

Lena jest doświadczonym doradcą i psychoterapeutą z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz uzyskała tytuł magistra psychodynamicznego poradnictwa i psychoterapii na Uniwersytecie Middlesex.

Lena pracowała z klientami w różnym wieku, którzy borykali się z wieloma problemami, takimi jak lęk, depresja, trudności w związku, niska samoocena, problemy rodzinne i kryzys tożsamości. Lena oferuje zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe porady i wierzy, że kluczem do udanego procesu terapeutycznego jest stworzenie silnej, opartej na zaufaniu relacji z klientami.